Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji
Szczepienia przeciwko COVID-19 >
Jak załatwić sprawę
w Urzędzie Miejskim

Najlepiej Oświetlona Gmina

W 2008 roku Jaworzno zostało docenione za przeprowadzona rok wcześniej kompleksową wymianę oświetlenia w mieście.

W 2008 roku Jaworzno zostało docenione za przeprowadzona rok wcześniej kompleksową wymianę oświetlenia w mieście. Firma Philips Lighting Poland przyznała władzom samorządowym nagrodę za wykorzystanie nowoczesnych technologii w oświetleniu. To jedyne takie wyróżnienie w województwie.

Statuetki wręczono inwestorom, projektantom i instytucjom za inwestycje oświetleniowe zrealizowane na sprzęcie Philips Lighting w latach 2007/2008.

Wymiana oświetlenia w mieście rozpoczęła się w połowie 2007 r. Przez sześć miesięcy firma Enion S.A. – wykonawca zadania, wymieniła 7500 punktów świetlnych. Ponadto Enion dowiesił kolejnych 1300 sztuk oświetlenia ulicznego. Wszystkie są energooszczędne.

Była to pierwsza tego typu umowa zawarta w południowej Polsce. Oświetlenie w mieście było złej jakości, a także niskim standardzie - przestarzałe technicznie, zbyt energochłonne, awaryjne, nie dotrzymywało wymaganych parametrów oświetleniowych. Dzięki modernizacji oświetlenia, oprócz poprawy jego jakości i standardu, zwiększyło się także bezpieczeństwo mieszkańców.