Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji
Szczepienia przeciwko COVID-19 >
Jak załatwić sprawę
w Urzędzie Miejskim

Zapraszamy na Sosinę

1 sierpnia 2012, 14:45

Za nami połowa wakacji. Jak co roku mieszkańcy mogą wypoczywać, a także aktywnie spędzać wolny czas na Sosinie. Żeby uatrakcyjnić i uprzyjemnić relaks, końcem czerwca nad akwenem przeprowadzono prace pielęgnacyjno-porządkowe. 

Aby użytkownicy wodnych atrakcji, mogli w pełni korzystać z uroków wakacji, firma DB Schenker nieodpłatnie przekazała miastu 500 ton piasku, którym uzupełniono kąpielisko strzeżone, plażę oraz boiska do piłki plażowej.

Dużym udogodnieniem dla plażowiczów są 3 specjalnie wydzielone stanowiska do grillowania, wyposażone w ławeczki i beczki na popiół oraz 10 stacjonarnych grillów betonowych, z których korzystanie jest bezpłatne. Stanowiska umieszczone są od strony południowo-wschodniej zbiornika oraz przy głównej alejce od strony zachodniej.

Podobnie jak w latach ubiegłych, także i w tym roku na Sosinie odbędzie się kolejna edycja jaworznickiego "Stalowego Sokoła". W sobotę - 25 sierpnia tradycyjnie uczestnicy zmierzą się w trzech konkurencjach: 400 m pływania, 10 km rajdu na rowerze po drogach polnych i szutrowych oraz 3 km biegu crossowego. Jak zawsze organizatorzy przygotowali kilka kategorii wiekowych, a dla zwycięzców poszczególnych z nich - atrakcyjne nagrody. Więcej na www.triathlon.mckis.jaw.pl.