Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji
Szczepienia przeciwko COVID-19 >
Jak załatwić sprawę
w Urzędzie Miejskim

Turniej o Puchar Prezydenta Jaworzna

23 sierpnia 2021, 07:13

Turniej o Puchar Prezydenta Jaworzna - fot. Puls Jaworzna

Turniej o Puchar Prezydenta Jaworzna - fot. Puls Jaworzna

Drużyna pod nazwą Lambada wygrała IX Turniej Piłki Nożnej o Puchar Prezydenta Miasta Jaworzna. Piłkarskie zawody, organizowane co roku przez PSS Salos, odbyły się w sobotę, 21 sierpnia na bosiku "Orlik" przy Szkole Podstawowej nr 7. Rywalizowało osiem drużyn. Puchar w imieniu prezydenta Pawła Silberta wręczył zwycięzcom jego zastępca Łukasz Kolarczyk.

Na turnieju był również obecny Dariusz Starzycki, wicemarszałek woj. śląskiego, który wręczył Puchar Marszałka Województwa Śląskiego za grę fair-play. Również otrzymała go Lambada.

W turnieju rywalizowało 8 drużyn podzielonych na dwie grupy. Grupa A: Jago Pro, Malar-Tech, S.W.A. oraz Team Dąbrowa. Grupa B: Salos Oldboje, Spaghetti Mafia, Azot Biznes Park i Lambada.

Turniej odbył się pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Jaworzna.

***

Amatorska liga piłkarska działa w naszym mieście od 2000 roku. Powstało wtedy Stowarzyszenie Lokalne Salezjańskiej Organizacji Sportowej SALOS, które po 12 latach zostało przekształcone w PSS SALOS. Założycielem stowarzyszenia był ksiądz Mirosław Król, były piłkarz, salezjanin, który był wtedy wikariuszem w parafii pw. Matki Bożej Anielskiej w Dąbrowie Narodowej, a obecnie jest proboszczem parafii pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Długoszynie. Ksiądz Mirosław podkreśla, że ideą założenia stowarzyszenia była integracja lokalnej społeczności. Jego działalność nie ograniczała się tylko do rozgrywek piłkarskich. Młodzież jeździła też na wycieczki i brała udział w wychowawczych pogadankach.

W ciągu dwóch dekad liga SALOS mocno się rozwinęła. Jak zaznacza Marcin Sikorski, obecny prezes stowarzyszenia, zawodnicy z roku na rok radzą sobie na boiskach coraz lepiej. Obecnie grają nie tylko w jaworznickich rozgrywkach, ale często reprezentują nasze barwy na turniejach w innych miastach. Piłkarze SALOS-u mają m.in. na koncie awans do VI Finału Ligi Mistrzów Orlik Polska 2016 w Rzeszowie, a oldboje drugie miejsce w mistrzostwach Polski w Sosnowcu w 2018 r. Obecnie, ze względu na duże zainteresowanie w amatorskim futbolem, prowadzone są rozgrywki w dwóch ligach. W ramach SALOS-u gra obecnie aż 20 drużyn, w których jest około 400 piłkarzy.

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek