Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji
Szczepienia przeciwko COVID-19 >
Jak załatwić sprawę
w Urzędzie Miejskim

Z Rodziną w Plenerze

2 lipca 2021, 07:27

Z Rodziną w Plenerze

Z Rodziną w Plenerze

"Z Rodziną w Plenerze" to cykl kilkunastu spotkań, które odbędą się w ramach projektu "Jaworzno mówi stop cyberprzemocy" - współfinansowanego przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Jaworznie. W szereg wydarzeń wchodzą: Letnie Kino Plenerowe, #kierunekRynek, a także aktywności animacyjno-sportowe w OWR Sosina i Parku Podłęże.

W najbliższy piątek, 2 lipca zapraszamy na seans w podcieniach hali widowiskowo-sportowej. O 21.30 mieszkańcy będą mogli obejrzeć film pt. "Rio, I love You". W pierwszej odsłonie Plenerowego Kina Letniego poznamy dziesięć historii miłosnych, opowiedzianych przez siedmiu wybitnych reżyserów współczesnego kina światowego (m.in. Guillermo Arriaga, Paolo Sorrentino, John Turturro).

Z kolei w niedzielę, 4 lipca w godzinach od 16.00 do 19.00 w Parku Podłęże odbędzie się kolejna z cyklu imprez organizowanych przez Miejskie Centrum Kultury i Sportu pod hasłem "Z Rodziną w Plenerze". Organizatorzy zapewniają, że atrakcji ne zabraknie. Kolejne rodzinne spotkania już 10 lipca na Sosinie, 17 lipca w GEOsferze, a 25 lipca na Rynku Głównym.

Czego się spodziewać?

  • gier wielkoformatowych (chińczyk, warcaby),
  • strzelania z łuków,
  • rozgrywek badmintona,
  • rzutów woreczkiem do celu,
  • klocków wielkoformatowych,
  • kącika malucha,
  • aktywności rekreacyjno-animacyjnych.

Cykl rodzinnych spotkań to tylko jedna z letnich atrakcji. W poniedziałek, 5 lipca startuje Akcja Lato przygotowana przez instruktorów MCKiS. Wśród propozycji są zajęcia artystyczne, sportowe i mnóstwo wycieczek.

Wakacyjną akcję przygotowali też pracownicy Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaworznie pod hasłem "Wakacyjne podróże z Małym Księciem". Wakacyjna akcja trwa już w ATElier Kultury. Dzieci uczestniczą tu w zajęciach plastycznych, rytmicznych czy warsztatach teatralnych. Chętni będą poznawać tajniki łowienia ryb. Szkółka wędkarska będzie prowadzić zajęcia nad Grajdołkiem.