Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji
Szczepienia przeciwko COVID-19 >
Jak załatwić sprawę
w Urzędzie Miejskim

Wystartowały zapisy na Międzynarodowy Bieg Uliczny

1 lipca 2021, 11:38

Wystartowały zapisany na Międzynarodowy Bieg Uliczny - fot. MCKiS Jaworzno

Wystartowały zapisany na Międzynarodowy Bieg Uliczny - fot. MCKiS Jaworzno

Dzisiaj ruszyły zapisy elektroniczne do największej imprezy biegowej nie tylko naszym mieście, ale też w południowej Polsce - jaworznicki Międzynarodowy Bieg Uliczny, na dystansie 15 kilometrów, odbędzie się już w sobotę, 25 września.

- W tym roku mija 25 lat organizacji imprezy, której pierwsza edycja odbyła się w 1996 roku. Zawodnicy, którzy obawiają się dystansu 15 km będą mogli wybrać krótszą trasę - gdyż przygotowaliśmy również dziesięciokilometrową trasę rekreacyjną. Zawodnicy na obydwu dystansach wystartują ze startu wspólnego i razem przebiegną pierwsze 5 km - mówią organizatorzy z Miejskiego Centrum Kultury i Sportu w Jaworznie.

W tym roku bieg wchodzi również w skład większego przedsięwzięcia - Triady Biegowej Trójkąta Trzech Cesarzy. Aby zdobyć to imponujące trofeum i otrzymać okolicznościowy ekspozytor na trzy medale, trzeba wystartować w każdym biegu wchodzącym w skład Triady - a więc oprócz Jaworzna jeszcze w Memoriale Janusza Nabrdalika w Sosnowcu i w Biegu Chromika w Mysłowicach. Wybrany dystans jest obojętny, a każdy z biegów oferuje ich dwa do wyboru. Regulamin triady jest dostępny na stronie każdego z biegów. Co ciekawe - nie ma żadnych dodatkowych kosztów uczestnictwa w Triadzie. Zawodnicy muszą tylko opłacić opłaty startowe wynikające z regulaminów trzech biegów. Kształt medali odzwierciadla obecne granice administracyjne Mysłowic, Sosnowca i Jaworzna - naniesione na historyczną fotografię Trójkąta Trzech Cesarzy. Każdy z medali ma spore wymiary, a bezpłatny ekspozytor do zamontowania kompletu będzie miał wysokość 18 cm. Zapraszamy do uczestnictwa - trofeum Triady zdecydowanie powinno znaleźć się wśród Twoich medali.

Jak co roku, każdy uczestnik biegu otrzyma upominek dołączony do pakietu startowego - tym razem będzie to okolicznościowy ręcznik biegacza.

Całe zaplecze jaworznickiego biegu zostanie zlokalizowane na Stadionie Miejskim "Victoria" przy ul. Krakowskiej 8. To miejsce, którego przestrzeń jest bardzo duża, a tym samym wzrastają możliwości organizacyjne, zdecydowanie przypadło do gustu uczestnikom imprezy. Biegacze chwalą usytuowanie startu i mety z dala od ciasnego, miejskiego otoczenia. Chwalona jest również strefa relaksu ulokowana na zielonej murawie - takie miejsce pozwala nie tylko na odpoczynek po biegu, ale również na wyciszenie się przed startem - mówią organizatorzy.

Zgłoszenia do biegów będą przyjmowane poprzez stronę www.datasport.pl, www.mckis.jaw.pl i www.maratonypolskie.pl.

Limit biegaczy został ustalony na 400 osób. Start w imprezie gwarantuje, oprócz zgłoszenia elektronicznego, wniesienie opłaty startowej, która jest taka sama niezależnie od wybranego dystansu i wynosi 40 zł  do dnia 15 września 2020 r. Po tym terminie, o ile zostaną wolne miejsca, opłata wynosi 60 zł., i można ją uregulować jedynie w dniu imprezy, w biurze zawodów. Za pełne zgłoszenie uważa się wypełnienie formularza zgłoszeniowego i uregulowanie opłaty startowej. Opłatę startową należy wnieść drogą elektroniczną on-line jako finalizacja zapisu do biegu.

Obrazek