Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji
Szczepienia przeciwko COVID-19 >
Jak załatwić sprawę
w Urzędzie Miejskim

Rajd Nordic Walking w Ciężkowicach

31 maja 2021, 08:36

Rajd Nordic Walking w Ciężkowicach - fot. MCKiS Jaworzno

Rajd Nordic Walking w Ciężkowicach - fot. MCKiS Jaworzno

Marsz z kijami to jedna z najchętniej uprawianych form rekreacji przez mieszkańców Jaworzna. Dlatego, oprócz głównej imprezy tego typu - czyli Jaworznickiego Marszu Nordic Walking, który odbywa się w GEOsferze, w naszym mieście organizowane są także dzielnicowe wersje tego wydarzenia. Jedną z nich jest Rajd Nordic Walking w Ciężkowicach, który może pochwalić się wspaniałymi walorami krajobrazowymi trasy (rejon rezerwatu Żabnika) oraz prawie 300-osobową rzeszą wiernych uczestników.

Głównymi celami wydarzenia, podobnie jak w innych imprezach nordic walking, są przede wszystkim: rodzinna rekreacja bez typowej rywalizacji sportowej, promocja zdrowego stylu życia poprzez propagowanie aktywności ruchowej, integracja osób w różnych przedziałach wiekowych i - przede wszystkim - kontynuacja działań sportowo-rekreacyjnych na rzecz mieszkańców.

Zawody rozgrywane są na dystansie 8 kilometrów, a trasa obejmuje pętlę wytyczoną na malowniczych i zróżnicowanych przyrodniczo terenach leśnych w rejonie Doliny Żabnika. Start i meta imprezy zlokalizowane są na ulicy Zdrojowej, tam też znajduje się biuro zawodów oraz baza wydarzenia.

Zgłoszenia pod adresem https://zgloszenia.mckis.jaworzno.pl

Regulamin wydarzenia jest dostępny na https://mckis.jaworzno.pl/portfolio-items/rajd-nordic-walking-w-ciezkowicach/

Tegoroczna edycja rajdu zaplanowana została na 12 czerwca br. (sobota). Zapraszamy!

Obrazek