Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji
Szczepienia przeciwko COVID-19 >
Jak załatwić sprawę
w Urzędzie Miejskim

Prezydent przyznał nagrody najlepszym sportowcom

14 maja 2021, 09:58

Prezydent przyznał nagrody najlepszym sportowcom

Prezydent przyznał nagrody najlepszym sportowcom

Prezydent Paweł Silbert przyznał najlepszym jaworznickim zawodnikom Sportowe Nagrody Miasta Jaworzna. Wyróżnienia te otrzymują osoby, które mogą pochwalić się bardzo dobrymi wynikami sportowymi we współzawodnictwie międzynarodowym i krajowym. W tym roku uhonorowanych zostało 30 sportowców, reprezentujących 9 dyscyplin.

Trwający drugi rok stan epidemii i trudniejsza sytuacja budżetowa nie przeszkodziły w zdalnym przeprowadzeniu obrad komisji oraz finalnie przyznaniu przez prezydenta miasta nagród finansowych dla najlepszych sportowców. Po raz kolejny, ze względu na stan epidemii, nie odbyła się także tradycyjna uroczystość wręczenia nagród w sali obrad Urzędu Miejskiego. Sportowcy otrzymają w formie listownej gratulacje od prezydenta Pawła Silberta. W skład komisji do rozpatrywania wniosków o "Sportową Nagrodę Miasta Jaworzna" wchodzą: ze strony Urzędu Miejskiego: Łukasz Kolarczyk, Roman Jońca, Łukasz Warchoł oraz radni: Mariusz Kowalski i Janusz Papuga.

- Gratuluję uzyskania Sportowej Nagrody Miasta Jaworzna za osiągnięte wyniki sportowe w 2020 r., który był dla wszystkich rokiem trudnym, także dla sportowców i klubów. Wiele z rozgrywek i zawodów zostało odwołanych, jednak Państwo nie poddawali się i tam, gdzie było to możliwe godnie reprezentowali Jaworzno i naszych mieszkańców. Dziękuję za trud, zaangażowanie, upór i siłę charakteru - napisał Prezydent Miasta do nagrodzonych sportowców. - Znaleźli się Państwo w gronie wyjątkowych osób, które wspinając się na sportowe wyżyny, stanowią zwłaszcza dla młodzieży i dzieci, znakomity przykład tego, że ciężka praca, poświęcenie i determinacja w dążeniu do założonych celów, są właściwymi sposobami na osiągnięcie sukcesu - zaznaczył.

Wyróżnieni zawodnicy reprezentują w tym roku przede wszystkim dyscypliny indywidualne. Nagrodzeni w tym roku sportowcy zdobywali laury w: szachach, lekkoatletyce, akrobatyce sportowej, wspinaczce sportowej, narciarstwie wodnym, karate, zapasach, tenisie, badmintonie oraz bilardzie. Wysokość nagród wyniosła od 1900 do 3100 złotych, w tym roku na ten cel rozdysponowano w sumie 64 tysiące złotych.

Lista nagrodzonych sportowców:

 1. Mateusz Łapaj - szachy
 2. Jacek Stachańczyk - szachy
 3. Kazimierz Zowada - szachy
 4. Igor Musiał - szachy
 5. Julia Frąckowiak - lekkoatletyka
 6. Olga Stępień-Wyrobiec - lekkoatletyka
 7. Barbara Żakowiecka-Hennion - lekkoatletyka
 8. Alicja Włodarczyk - lekkoatletyka
 9. Patrycja Włodarczyk - lekkoatletyka
 10. Adrianna Olechno - lekkoatletyka
 11. Piotr Kuzak - lekkoatletyka
 12. Emilia Stolarczyk - akrobatyka sportowa
 13. Maja Kantor - akrobatyka sportowa
 14. Weronika Rotko - wspinaczka sportowa
 15. Monika Przewdzięk - narciarstwo wodne
 16. Ewelina Popiołek - narciarstwo wodne
 17. Michał Kędrak - narciarstwo wodne
 18. Przemysław Kuśnierczyk - karate
 19. Wiktor Proksa - zapasy
 20. Karol Krawczyński - tenis
 21. Beata Białek - badminton
 22. Maria Rzeźniczek - badminton
 23. Dariusz Opatrzyk - badminton
 24. Izabela Łącka - bilard
 25. Martyna Chmiel - bilard
 26. Dominik Jastrząb - bilard
 27. Sambor Stachowiak - bilard
 28. Jakub Kraupe - bilard
 29. Oskar Widacha - bilard
 30. Krzysztof Paliwoda - bilard