Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji
Szczepienia przeciwko COVID-19 >
Jak załatwić sprawę
w Urzędzie Miejskim

Turniej o Puchar Prezydenta Jaworzna na 20-lecie SALOS-u

31 sierpnia 2020, 11:40

Puchar na dwudziestolecie SALOS-u

Puchar na dwudziestolecie SALOS-u

W niedzielę, 30 sierpnia został już po raz ósmy rozegrany turniej o Puchar Prezydenta Miasta Jaworzna, organizowany przez Piłkarskie Stowarzyszenie Sportowe SALOS. Była to również okazja do uczczenia dwudziestolecia działania stowarzyszenia.

Niedzielne rozgrywki zostały przeprowadzone w dwóch miejscach. Na Orliku przy Szkole Podstawowej nr 7 na Podłężu zmierzyły się w kategorii open drużyny z Jaworzna oraz goście spoza naszego miasta. Wystartowało dziesięć zespołów. Na nowo powstałym obiekcie na Dąbrowie Narodowej zagrało osiem drużyn oldbojów. List gratulacyjny dla działaczy i zawodników ligi SALOS w imieniu prezydenta Pawła Silberta przekazał Łukasz Kolarczyk, Pełnomocnik Prezydenta Miasta ds. Przedsiębiorczości i Współpracy Społecznej. Turniej odbył się pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Jaworzna.

Amatorska liga piłkarska działa w naszym mieście od 2000 roku. Powstało wtedy Stowarzyszenie Lokalne Salezjańskiej Organizacji Sportowej SALOS, które po 12 latach zostało przekształcone w PSS SALOS. Założycielem stowarzyszenia był ksiądz Mirosław Król, były piłkarz, salezjanin, który był wtedy wikariuszem w parafii pw. Matki Bożej Anielskiej w Dąbrowie Narodowej, a obecnie jest proboszczem parafii pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Długoszynie. Ksiądz Mirosław podkreśla, że ideą założenia stowarzyszenia była integracja lokalnej społeczności. Jego działalność nie ograniczała się tylko do rozgrywek piłkarskich. Młodzież jeździła też na wycieczki i brała udział w wychowawczych pogadankach.

W ciągu dwóch dekad liga SALOS mocno się rozwinęła. Jak zaznacza Marcin Sikorski, obecny prezes stowarzyszenia, zawodnicy z roku na rok radzą sobie na boiskach coraz lepiej. Obecnie grają nie tylko w jaworznickich rozgrywkach, ale często reprezentują nasze barwy na turniejach w innych miastach. Piłkarze SALOS-u mają m.in. na koncie awans do VI Finału Ligi Mistrzów Orlik Polska 2016 w Rzeszowie, a oldboje drugie miejsce w mistrzostwach Polski w Sosnowcu w 2018 r. Obecnie, ze względu na duże zainteresowanie w amatorskim futbolem, prowadzone są rozgrywki w dwóch ligach. W ramach SALOS-u gra obecnie aż 20 drużyn, w których jest około 400 piłkarzy.

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek