Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji
Szczepienia przeciwko COVID-19 >
Jak załatwić sprawę
w Urzędzie Miejskim

GEOsfera zaprasza na spektakl popularnonaukowy

11 sierpnia 2020, 09:03

GEOsfera zaprasza na spektakl popularnonaukowy

GEOsfera zaprasza na spektakl popularnonaukowy

W najbliższą niedzielę, 16 sierpnia w godz. 18.00 - 21.00 w Ośrodku Edukacji Ekologiczno-Geologicznej GEOsfera odbędzie się spektakl popularnonaukowy pt. "Strefy Świata". Autor - dr Andrzej Boczarowski w oszałamiającym - kolorowym i multimedialnym spektaklu popularnonaukowym, zaprezentuje wyniki najnowszych badań pokazujących jak wszystkie Sfery Świata są ze sobą związane i jak jednocześnie współpracują. Obowiązuje wcześniejsza rezerwacja miejsc.

Przyroda lubi proste rozwiązania. Dlatego najczęściej spotykaną naturalną formą jest sfera. Z punktu widzenia geometrii sfera ma najlepszy stosunek kwadratu do sześcianu czyli przy najmniejszej powierzchni osiąga największą objętość. Kształt ten zatem tak powszechny w przyrodzie nie jest przypadkowy. Od atomów, przez komórki, poszczególne sfery Ziemi, aż do największej z nich kosmosfery - forma ta jest wszędobylska i nieprzypadkowa. Sfery wnętrza Ziemi, litosfera, hydrosfera, atmosfera, biosfera, magnetosfera i inne stają się kanwą niezwykłej opowieści.

W dzisiejszych czasach aby zrozumieć działanie natury nie da się już jej badać z punktu widzenia jednej dyscypliny. Świat działa pomiędzy różnymi dyscyplinami, a naukowcy muszą łączyć się w grupy, aby to wszystko zrozumieć. Czasy solistów skończyły się - nadeszła epoka interdyscyplinarnych zespołów badawczych.

Szanowni Państwo, abyśmy mogli zachować wszystkie wymogi bezpieczeństwa sanitarnego, konieczna jest wcześniejsza rezerwacja miejsc. Zapisy przyjmowane są mailowo do piątku, 14 sierpnia br.: geosfera@um.jaworzno.pl (prosimy o podanie imienia i nazwiska).