Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji
Szczepienia przeciwko COVID-19 >
Jak załatwić sprawę
w Urzędzie Miejskim

Orlik w Dąbrowie Narodowej

25 czerwca 2020, 11:06

fot. UM Jaworzno | Boisko na Dąbrowie cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem.

fot. UM Jaworzno | Boisko na Dąbrowie cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem.

Wakacje zbliżają się wielkimi krokami. W Jaworznie nie brakuje miejsc, gdzie można odpoczywać i relaksować się w pięknych okolicznościach przyrody, takich jak Park Gródek, GEOsfera, Tężnia czy Planty. Jest też wiele obiektów sportowych. Jednym z takich miejsc jest zrealizowane w ramach 6. edycji Jaworznickiego Budżetu Obywatelskiego boisko Orlik "Górnik" w Dąbrowie Narodowej.

Obiekt powstał w 2019 roku. Dzisiaj odbyło się spotkanie przedstawicieli władz miasta - Prezydenta Miasta Pawła Silberta, Sekretarz Miasta Ewy Sidełko-Paleczny oraz Tadeusza Kaczmarka, przewodniczącego Rady Miejskiej z pomysłodawcami projektu.

Zadanie Leszka Żurka, Wiesława Koralika, Jerzego Ryby, Dawida Bąby i Sławomira Sobolewskiego poparło w głosowaniu blisko 3 tys. mieszkańców.

- Jak widać obiekty sportowe cieszą się dużym zainteresowaniem, a w tym miejscu pieniądze zostały dobrze zagospodarowane. Boisko jest zrobione bardzo solidnie, ma świetne oświetlenie, dzięki czemu można na nim grać niezależnie od pory roku i dnia. Wrażenia po obejrzeniu boiska są bardzo dobre, a obiekt cieszy się wyjątkowo dużym zainteresowaniem zarówno dzieci, jak i młodzieży oraz dorosłych - mówi prezydent Paweł Silbert.

Zakres zadania obejmował wykonanie boiska piłkarskiego oraz zmianę sposobu użytkowania części budynku (byłych salek katechetycznych) na zaplecze administracyjno-sanitarne. Inwestycja kosztowała ponad 900 tys. zł.

W ramach zadania do użytku mieszkańców oddane zostało boisko wykonane z trawy syntetycznej o wymiarach 56x26 m i pow. 1456 m2, na którym zamontowano dwie bramki piłkarskie oraz 2 wiaty 8-osobowe dla zawodników rezerwowych. Obiekt otoczono piłkochwytem systemowym z siatki polipropylenowej - blisko 200 m (114 m - piłkochwyt o wys. 4 m i 84 m o wys. 6 m).

Wykonano również oświetlenie obiektu składające się z 4 słupów wys. 9 m, na których zamontowano 4 komplety lamp.

W budynku przebudowano układ pomieszczeń, wykonano nowe zasilanie elektryczne, dwie odrębne szatnie dla drużyn z węzłami sanitarnymi (ubikacje, prysznice, umywalki) wraz z ubikacją dla osób niepełnosprawnych oraz  jedną z sal zaadoptowano na biuro Klubu "Górnik Jaworzno". Ponadto przebudowano instalację wodno-kanalizacyjną, elektryczną i wentylacyjną, wykonano nowe oświetlenie wewnętrzne i ogrzewanie podłogowe, ocieplono stropodach i zamontowano nawiewy wentylacyjne, zamontowano podstawowe wyposażenie wszystkich pomieszczeń.

Obecnie przebudowana część budynku parafialnego o pow. 86 m2 wraz z boiskiem oddana jest do użytku mieszkańców Jaworzna (zgodnie z regulaminem obiektu), a także na potrzeby szkoleń młodzieży realizowanych przez Klub Sportowy "Górnik Jaworzno".

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek