Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji
Szczepienia przeciwko COVID-19 >
Jak załatwić sprawę
w Urzędzie Miejskim

„Czyste powietrze” w Jaworznie – spotkanie z mieszkańcami

3 października 2019, 11:05

W poniedziałek, 7 października o godz. 17.00 w CK Teatrze Sztuk (ul. Mickiewicza 2) odbędzie się otwarte spotkanie informacyjne dla mieszkańców z ekspertami z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach. Pracownicy WFOŚIGW wyjaśnią zasady funkcjonowania programu „Czyste powietrze” i naboru wniosków oraz odpowiedzą na pytania uczestników.

Na bazie porozumienia, zawartego przez prezydenta Pawła Silberta z Tomaszem Bednarkiem, prezesem Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach, w naszym mieście 2 października uruchomiony został gminny punkt konsultacyjny, w którym można składać wnioski w programie „Czyste powietrze”. Specjalista Urzędu Miejskiego będzie przyjmował mieszkańców w każdą środę, w godzinach od 8.00 do 14.00 w jaworznickim punkcie, zlokalizowanym w budynku przy ul. Krakowskiej 9 (II piętro – Referat Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego).

***

„Czyste powietrze” to kompleksowy rządowy program, którego celem jest zmniejszenie lub uniknięcie emisji pyłów i innych zanieczyszczeń wprowadzanych do atmosfery przez domy jednorodzinne. Program skupia się na wymianie starych pieców i kotłów na paliwo stałe oraz termomodernizacji budynków jednorodzinnych. Program skierowany jest do osób fizycznych będących właścicielami domów jednorodzinnych lub osób posiadających zgodę na rozpoczęcie budowy budynku jednorodzinnego.