Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji
Szczepienia przeciwko COVID-19 >
Jak załatwić sprawę
w Urzędzie Miejskim

Eksperci programu "Czyste Powietrze" w Jaworznie

18 czerwca 2019, 11:35

Eksperci programu Czyste Powietrze w Jaworznie

Eksperci programu "Czyste Powietrze" w Jaworznie

Już w tym tygodniu w naszym mieście, po raz pierwszy, uruchomiony zostanie punkt informacyjny Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. W środę, 19 czerwca br. w godz. od 9.00 do 14.00 w budynku Urzędu Miejskiego przy ul. Krakowskiej 9 (Wydział Ochrony Środowiska - II piętro), będzie dyżurował ekspert WFOŚiGW.

Dyżury eksperckie to dobra informacja dla wszystkich osób, które zamierzają wymienić źródło ogrzewania lub przeprowadzić termomodernizację budynku jednorodzinnego i chcą skorzystać z dofinansowania w ramach programu priorytetowego Czyste Powietrze. To właśnie ten program będzie przede wszystkim obsługiwany w punkcie informacyjnym. Dzięki tej decyzji WFOŚiGW, mieszkańcy zyskają fachową poradę w ramach rządowego programu oraz będą mogli złożyć wniosek o przyznanie dofinansowania.

Czyste Powietrze to kompleksowy program, który skupia się na wymianie starych pieców i kotłów na paliwo stałe oraz termomodernizacji budynków jednorodzinnych. Program skierowany jest do osób fizycznych będących właścicielami domów jednorodzinnych lub osób posiadających zgodę na rozpoczęcie budowy budynku jednorodzinnego. Program cieszy się ogromną popularnością wśród mieszkańców województwa śląskiego.

O kolejnych terminach dyżurów będziemy informować.

Obrazek