Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji
Szczepienia przeciwko COVID-19 >
Jak załatwić sprawę
w Urzędzie Miejskim

Wielki rajd ku czci Jana Pawła II

29 maja 2019, 12:45

Wielki rajd ku czci Jana Pawła II

Wielki rajd ku czci Jana Pawła II

Rowerzyści z 14 miast wezmą udział w Diecezjalnym Rajdzie Rowerowym ku czci św. Jana Pawła II, który odbędzie się w niedzielę, 16 czerwca.

To inicjatywa sosnowieckiej kurii, która ma upamiętnić 20. rocznicę wizyty papieża w Sosnowcu. Uczestnicy rajdu wyruszą z miejscowości na terenie naszej diecezji: Jaworzna, Siewierza, Ogrodzieńca, Klucz, Olkusza, Bolesławia, Bukowna, Sławkowa, Sosnowca, Łaz, Dąbrowy Górniczej, Czeladzi, Będzina i Wolbromia. Ich celem będzie parking przed sosnowieckim centrum handlowym Auchan, gdzie w 1999 r. wylądował helikopter z Janem Pawłem II na pokładzie. Stamtąd połączone grupy rowerzystów pojadą kilkukilometrową trasą na plac Papieski, gdzie o godz. 16.00 ma odbyć się uroczysta msza święta pod przewodnictwem ks. bp. Grzegorza Kaszaka.

Po mszy na placu Papieskim na uczestników czekać będzie wiele atrakcji. Przeprowadzony zostanie również konkurs z nagrodami, w którym jedną z nagród będzie rower. O godz. 20.30 rozpocznie się koncert zespołu Golec uOrkiestra. Zarejestrowani uczestnicy otrzymają koszulkę, wodę i baton energetyczny, a na mecie czekać będzie pamiątkowy medal oraz posiłek regeneracyjny.

Rejestrować można się na stronie: rajdrowerowydiecezjisosnowieckiej.pl do 10 czerwca. Należy przy tym opłacić 10 zł wpisowego, które będzie cegiełką na rzecz sosnowieckiego Domu Matki i Dziecka Caritas. Warto się pospieszyć, bo liczba uczestników, którzy ruszą z każdego z miast jest ze względów bezpieczeństwa ograniczona przez organizatora do 50, a dla całego rajdu do 700.

Jaworznicka baza rajdu będzie na Rynku. Każdy zarejestrowany uczestnik będzie musiał potwierdzić swoją obecność w biurze rajdu, czynnym od godz. 10.00 do godz. 11.45. Rowerzyści wystartują z Jaworzna o 12.00, a przewodnikami na trasie do Sosnowca będą członkowie grupy rowerowej Niepokonani Jaworzno oraz Stowarzyszenia Rowerowego Cztery Pory Roku.

Impreza zapowiada się wyjątkowo atrakcyjnie i widowiskowo, bo oprócz rajdu rowerowego zaplanowano tego dnia zlot motocyklistów, organizowany przez Katolicki Klub Motocyklowy Souls’ Hunters. Rowerzyści i motocykliści wyruszą wspólnie z parkingu przed centrum handlowym Auchan na plac Papieski ok. godz. 15.00.

W czerwcu (od 22 do 25) wyruszy też V Sosnowiecka Pielgrzymka Rowerowa na trasie: Ogrodzieniec - Jasna Góra - Sulejów - Puszcza Mariańska - Niepokalanów. Termin zgłoszeń mija w najbliższy piątek, 31 maja. Tego dnia o godz. 19.00 w salce przy parafii w Ogrodzieńcu odbędzie się też spotkanie organizacyjne. Szczegóły i zapisy na stronie: https://bit.ly/2WdbOoE