Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji
Szczepienia przeciwko COVID-19 >
Jak załatwić sprawę
w Urzędzie Miejskim

"Święto Rodziny" już w niedzielę!

24 maja 2019, 14:01

Święto Rodziny już w niedzielę!

"Święto Rodziny" już w niedzielę!

Przed nami czwarta edycja Święta Rodziny, cykliczne wydarzenie odbędzie się w najbliższą niedzielę, 26 maja br. Jaworznianie będą mieli okazję wysłuchania koncertu grupy Future Folk, wezmą udział w Festiwalu Kolorów oraz w rodzinnym grilowaniu. Te i wiele innych atrakcji będzie czekało na Stadionie Miejskim "Azotania" przy ul. Moniuszki.

- Święto Rodziny to doskonała okazja do świetnej zabawy, uśmiechu i radości dla całych rodzin. Poprzednie edycje tego święta pokazały, że warto kontynuować to duże rodzinne spotkanie. W jego organizację angażuje się wiele osób, instytucji i firm. W tym roku będziemy bawić się w na Stadionie Azotania. Zapraszam całe rodziny do spędzenia w miłej atmosferze ostatniego majowego weekendu - zachęca Monika Bryl, Zastępca Prezydenta Miasta - pomysłodawca wydarzenia.

Na “Azotanii” ustawione zostaną dwie sceny. Na głównej, zlokalizowanej na murawie boiska, zaprezentują się między innymi przedszkolaki z PM nr 12 i PM nr 27, laureaci tegorocznego konkursu Mini Playback Show, zespół taneczny MAŻORETKI oraz solistki z Klubu "Podłęże". O godz. 17.30 zagra natomiast muzyczna gwiazda imprezy - Future Folk - polski zespół, wykonujący elektroniczną muzykę taneczną z wpływami folku góralskiego.

Z kolei na małej scenie (zlokalizowanej w miejscu lodowiska) odbywać się będzie Holi Festival - Święto Kolorów w Jaworznie! Czyli dyskoteka plenerowa ze świetną muzyką, miksowaną na żywo przez profesjonalnego DJ’a, podczas której publiczność będzie obsypywana wielokolorowymi proszkami rodem ze święta HOLI. Specjalną atrakcje przygotowano też dla wielbicieli grillowania! Miłośnicy barbecue będą mogli wziąć udział w konkursie kulinarnym z nagrodami, którego współorganizatorem będzie Mega-Pizza.

W ramach Święta Rodziny zaplanowano oczywiście także sporo atrakcji pozascenicznych. Wśród nich: warsztaty dla najmłodszych, zajęcia dla lubiących aktywność i sportową rywalizację oraz rodzinny. Fanów motocykli na pewno zadowoli wizyta Grupy Soul Hunters - Katolickiego Klubu Motocyklowego Żory Chapter Jaworzno. Panowie z chęcią wymienią się doświadczeniami, opowiedzą o swoich maszynach i przygodach związanych z jednośladami.

Wszystkie atrakcje będą bezpłatne, a na najmłodszych czekają też atrakcyjne nagrody.