Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji
Szczepienia przeciwko COVID-19 >
Jak załatwić sprawę
w Urzędzie Miejskim

Rodzinny Rajd Rowerowy

7 maja 2019, 09:10

Rodzinny Rajd Rowerowy - fot. MCKiS Jaworzno

Rodzinny Rajd Rowerowy - fot. MCKiS Jaworzno

Zapraszamy na czwartą już edycję Rodzinnego Rajdu Rowerowy. Rajd odbędzie się w ramach obchodów Dni Jaworzna w sobotę, 15 czerwca 2019 roku. Planowana trasa liczy ok. 20 km i obejmuje teren naszego miasta. Start nastąpi z Rynku Głównego o godzinie 12.00. Meta zlokalizowana jest na stadionie Azotania przy ulicy Moniuszki 95.

Jazda na rowerze to obecnie jedna z najpopularniejszych form rekreacji, uprawianych zarówno indywidualnie, jak i masowo. Rajdy rowerowe to z kolei jedna z najszybciej rozwijających się dyscyplin sportu amatorskiego. Jaworznicka formuła Rajdu Rodzinnego to masowy, pozbawiony sportowej rywalizacji, rekreacyjny przejazd prawie 20-kilometrowej trasy, skierowany do osób w każdym wieku.

Trasa rajdu biegnie z jaworznickiego rynku i poprowadzona została z wykorzystaniem miejskich ścieżek i szlaków rowerowych, także wśród atrakcyjnych terenów leśnych. Meta imprezy zlokalizowana jest na Stadionie Sportowym "Azotania", a na uczestników czeka tam pamiątkowy medal i poczęstunek oraz szereg atrakcji związanych z obchodzonymi wtedy Dniami Jaworzna.

Impreza od pierwszej edycji w 2016 r. cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem, a udział w niej biorą nie tylko całe rodziny z terenu Jaworzna, ale także sporo gości z miast ościennych. Ustalony na 600 osób limit uczestników wyczerpuje się już kilka dni po uruchomieniu zapisów internetowych, dlatego osoby chętne do wzięcia udziału w kolejnych edycjach Rajdu Rodzinnego zachęcamy do szybkiego rezerwowania terminu w swoim kalendarzu i miejsca na liście startowej.

Więcej informacji na www.mckis.jaw.pl