Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji
Szczepienia przeciwko COVID-19 >
Jak załatwić sprawę
w Urzędzie Miejskim

Rolkuj po nadzieję

26 kwietnia 2019, 13:27

Rolkuj po nadzieję fot. MCKiS Jaworzno

Rolkuj po nadzieję fot. MCKiS Jaworzno

W sobotę, 11 maja 2019 roku po raz szósty odbędzie się charytatywny przejazd rolkarzy w ramach pomocy dla Hospicjum Homo Homini im. Św. Brata Alberta w Jaworznie. Impreza, nad którą Honorowy Patronat objął Prezydent Miasta Jaworzna Paweł Silbert, skierowana jest do wszystkich posiadaczy rolek pragnących uczestniczyć w charytatywnym przejeździe. Tym razem rolkarze przejadą jaworznicką Velostradą.

Zapraszamy wszystkich amatorów jeżdżących, uczących się jeździć, a także tych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z popularnym skatingiem. Rolki podobnie - jak jogging i nordic walking - stały się popularne wśród mieszkańców naszego miasta. Przejazd odbędzie się na trasie o długości ok. 4,5 km. Start przy tunelu pod DK79 na Velostradzie. Zawodnicy będą mieli za zadanie pokonanie wielokrotności tej pętli z sugerowanym dystansem docelowym 10 km. Każdy uczestnik będzie miał możliwość wydłużenia tego dystansu bądź skrócenia jeśli nie będzie czuł się na siłach by przejechać 10 km. Najważniejszy jest masowy udział, gdyż cały dochód z imprezy wspomoże działalność Hospicjum Homo Homini im. Św. Brata Alberta w Jaworznie.

Opłata startowa w formie cegiełek pobierana będzie w biurze zawodów przez Hospicjum Homo Homini im. Św. Brata Alberta. Ustalone wartości udziału w imprezie, a tym samym darowizny na rzecz placówki wynoszą 10 zł od osób dorosłych, które ukończyły 18 lat, 5 zł od dzieci w wieku 11-17 lat oraz bezpłatnie dla dzieci do 10 lat.

Zgłoszenia elektronicznie do przejazdu są przyjmowane na stronie www.mckis.jaw.pl w zakładce "Rolkuj po nadzieję" do 10 maja 2019 roku. Ci, którzy nie zgłoszą się wcześniej będą mieli możliwość zapisania się w dniu imprezy w biurze zawodów. Wcześniejsze zgłoszenia umożliwią przygotowanie odpowiedniej ilości upominków dla uczestników, którymi będą pamiątkowy numer startowy oraz medal uczestnictwa. Medal otrzymają tylko te osoby, które zgłoszą elektronicznie udział do piątku, 10 maja 2019 roku.

Osoby niepełnoletnie winny posiadać pisemną zgodę opiekuna prawnego na uczestnictwo w imprezie. W ramach akcji "Jeżdżę z głową w kasku" wprowadzamy obowiązek jego posiadania dla dzieci do 10 lat, pozostałych z uwagi na bezpieczeństwo gorąco namawiamy by zadbali o własne zdrowie i zabrali ze sobą nie tylko rolki, ale również kask ochronny.

Zapraszamy do udziału w naszej charytatywnej akcji, przekażcie swoim znajomym informacje o imprezie, czekamy na was w sobotę, 11 maja 2019 roku na Velostradzie. Biuro zawodów otwieramy o godz. 9.00, start wspólny o godz. 11.00.

Obrazek