Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji
Szczepienia przeciwko COVID-19 >
Jak załatwić sprawę
w Urzędzie Miejskim

"Miasta Idei" już 30 września

25 września 2018, 10:29

Miasta Idei już 30 września

"Miasta Idei" już 30 września

Już w najbliższą niedzielę, 30 września w Jaworznie z władzami miasta i mieszkańcami znowu spotkają się eksperci i społecznicy podczas kolejnej konferencji i debacie z cyklu "Miasta idei". Tym razem będziemy dyskutować m.in. o tym, jak tworzyć siatkę szlaków rowerowych wokół miasta, a także gdzie lokować stacje roweru miejskiego i jak sprawdzić czy przydadzą się w nich te elektryczne.

Spotkanie odbędzie się w siedzibie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaworznie (Rynek Główny 17). Początek debaty o godz. 12.00.

Również w niedzielę, 30 września w Jaworznie zostanie otwarta pierwsza w Polsce velostrada. To świetny moment, by spotkać się i porozmawiać o rowerach w Jaworznie i innych miastach. W samo południe rozpocznie się  debata z zaproszonymi gośćmi, podczas której będziemy rozmawiać m.in. o renowacji szlaków rowerów, czy i na ile ingerować np. w lasy i parki, czy może zostawić tu trochę "naturalnych" przeszkód. Inne pytanie brzmi, jak tworzyć siatkę szlaków rowerowych wokół miasta, gdzie lokować stacje roweru miejskiego i jak sprawdzić, czy przydadzą się w nich te elektryczne? Czy np. każda stacja powinna mieć odpowiednią ładowarkę? Musimy też pamiętać o tym, że mobilność miejska to także rolki czy hulajnogi. Czy dla użytkowników tych pierwszych budować osobne trasy? Czy możliwe będzie wypożyczanie hulajnóg w centrum?

Naszymi gośćmi będą:

  • Paweł Silbert, prezydent Jaworzna,
  • Tomasz Tosza, zastępca dyrektora Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów,
  • Olivier Schneider, aktywista rowerowy,
  • Łukasz Franek, zastępca dyrektora ZIKIT w Krakowie,
  • Artur Konratowicz, jaworznianin, aktywista miejski,
  • Marcin Dworak, oficer rowerowy metropolii.

Start debaty o godz. 12.00. Zapraszamy, wstęp wolny!