Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji
Szczepienia przeciwko COVID-19 >
Jak załatwić sprawę
w Urzędzie Miejskim

Inauguracja projektu SMOK w SP2

18 września 2018, 09:22

Inauguracja projektu SMOK w SP2 - fot. MCKiS Jaworzno

Inauguracja projektu SMOK w SP2 - fot. MCKiS Jaworzno

17 września w Szkole Podstawowej nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi i Oddziałami Dwujęzycznymi im. Orła Białego w Jaworznie uroczyście zainaugurowano działalność Szkolnego Młodzieżowego Ośrodka Koszykarskiego - SMOK, który powstał na terenie miasta. Dzięki staraniom zastępca prezydenta Tadeusza Kaczmarka, Dyrektor SP2 oraz trenerów koszykówki od 1 września 20018 roku nasze miasto uczestniczy w programie SMOK, który jest współfinansowany przez Polski Związek Koszykówki oraz Ministerstwo Sportu.

W uroczystości wzięli udział m.in. Zastępca Prezydenta Miasta Tadeusz Kaczmarek, Dyrektor Miejskiego Centrum Kultury i Sportu w Jaworznie Sebastian Kuś, Naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Irena Wojtanowicz- Stadler, Kierownik Referatu Kultury i Sportu Roman Jońca oraz organizator inauguracji - Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Jaworznie Marta Figura.

SMOK-i skierowane są dla uczniów klas 4, 5 i 6 szkół podstawowych i mają za zadanie zachęcić jak największą liczbę dzieci do uprawiania koszykówki. SMOK Jaworzno funkcjonuje w Szkole Podstawowej nr 2 zarówno dla dziewcząt jak i chłopców, a treningi odbywają się dwa razy w tygodniu po 1,5 godziny dla każdej z sześciu  grup.

- Dzięki treningom organizowanym w ramach SMOK-ów w Jaworznie jeszcze bardziej popularyzujemy koszykówkę wśród dzieci. Wierzę, że w przyszłości  młodzież z naszego miasta wkrótce zasili naszą 2-ligową drużynę seniorską - mówił na otwarciu zastępca prezydenta Tadeusz Kaczmarek, który na koniec wystąpienia życzył uczniom rozwoju sportowych talentów.

Podczas imprezy po oficjalnych przemowach dotyczących projektu, został przeprowadzony pokazowy trening dla uczestników tego programu pod okiem trenerów koszykówki.

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek