Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji
Szczepienia przeciwko COVID-19 >
Jak załatwić sprawę
w Urzędzie Miejskim

Wodny plac zabaw już otwarty!

10 sierpnia 2018, 17:00

Wodny plac zabaw już otwarty!

Wodny plac zabaw już otwarty!

Hawajskie klimaty, wodne zabawki, uśmiechnięte twarze najmłodszych jaworznian. Takie obrazki można było zobaczyć na piątkowym otwarciu Wodnego Placu Zabaw na Plantach. Już jutro, 11 sierpnia na terenie całego placu popłynie rzeka, a za dwa tygodnie mieszkańcy będą mogli korzystać z kolejnej atrakcji - podwieszanych hamaków.

Od 10 sierpnia jaworznianie mogą korzystać z urządzeń na wodnych placu zabaw do godzin wieczornych. Cały teren będzie otwarty całodobowo, wieczorem wyłączane będą wodne atrakcje dla dzieci. Teren jest podświetlony i jest doskonałym miejscem na wieczorne spacery. Porządku na terenie placu strzec będzie 16 kamer monitoringu. Wodne atrakcje dostępne będą do końca września br. (w przypadku złej pogody nieco krócej), a zostaną ponownie uruchomione od początku czerwca przyszłego roku.

Plac otworzyli - wraz z Prezydentem Miasta Pawłem Silbertem - najmłodsi jaworznianie, którzy zyskali kolejne miejsce do zabawy. Na najmłodszych czekało na miejscu szereg atrakcji, m.in. zabawy i konkursy (w tym koło fortuny), strefy relaksu, fotobudka, lody. A wszystko odbyło się hawajskiej stylistyce!

- Woda to dla dzieci naturalny żywioł do zabawy. Nie dziwi zatem, że najmłodsi jaworznianie chętnie bawią się przy miejskich fontannach. Niestety, nie są to miejsca przeznaczone do tego celu, ale przecież dzieciństwo ma swoje prawa, które należy uszanować, i dlatego w Jaworznie powstał wodny plac zabaw. Miejsce, które jest stworzone do bezpiecznej zabawy i wspólnego spędzania czasu dla całych rodzin, a także miejsce, gdzie naprawdę można dać upust niewyczerpanej dziecięcej energii - mówi prezydent Paweł Silbert. - Ten gwar dzieci pokazuje, że tego typu inwestycje mają sens.

A wodny plac zabaw w Jaworznie w skrócie to:

  • 6 okręgów z płynącą - w specjalnie wyprofilowanym korycie - strugą wodną, która będzie opływać platformę w centrum największego okręgu i to właśnie na tej platformie będzie umieszczony wodny plac zabaw,
  • obieg wody będzie zamknięty i zasilany pompami umieszczonymi pod ziemią,
  • cały teren placu zabaw zostanie pokryty bezpieczną antypoślizgową wykładziną z gumy,
  • wśród atrakcji dla dzieci będą m.in. kolorowe fontanny, wiatraczki do "rozrzucania" wody oraz urządzenia do wytwarzania tzw. kurtyn wodnych.

Zapraszamy do obejrzenia galerii z wydarzenia!

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek