Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji
Szczepienia przeciwko COVID-19 >
Jak załatwić sprawę
w Urzędzie Miejskim

75. Tour de Pologne za nami!

7 sierpnia 2018, 13:42

75. Tour de Pologne za nami!

75. Tour de Pologne za nami!

Jaworzno po raz kolejny stało się areną największego kolarskiego wydarzenia w Polsce! We wtorek - 7 sierpnia br. - najlepsi kolarze rozpoczęli w naszym mieście IV etap 75. wyścigu Tour de Pologne. Za nami wyjątkowe wydarzenie, podczas którego świetnie bawili się mieszkańcy naszego miasta, kibice z całego kraju i wszyscy amatorzy dwóch kółek!

Ogromnym sukcesem organizacyjnym okazał się start peletonu 75. Tour de Pologne z jaworznickiego rynku. Mieszkańcy tłumnie witali cyklistów na starcie imprezy jak i na całej trasie przejazdu.

Jedną z atrakcji imprezy związanej ze startem 4. etapu Tour de Pologne w Jaworznie była prezentacja unikatowych rowerów-weteranów, należących do kolekcji zabytkowych jednośladów, zgromadzonych w minimuzeum techniki Wojciecha Mszycy z Katowic. Mieszkańcy mogli zobaczyć m.in. najstarszy z eksponatów - 104-letni niemiecki Adler 1 z 1914 roku. Polskie rarytasy to 93-letni katowicki Ebeco (z tytułem Najstarszy Rower Produkcji Polskiej - RetROWERiada Poznań'2017), dwa 83-latki: Torpedo z Warszawy i Światowit Extra z Myszkowa i dwa legendarne rowery wyścigowe: polski Jaguar Special i NRD-owski Diamant 167.

Zawodnicy rozpoczęli wyścig z Rynku o godz. 12.00, po czym przejechali rundę wokół centrum miasta, aby następnie wyruszyć prosto do Szczyrku, czyli miejsca wieńczącego ukończenie czwartego etapu 75. Tour de Pologne. Wyścig dostarczył wielu niezwykłych sportowych emocji. W Jaworznie pojawiły się wszystkie najlepsze grupy zawodowe świata, a także czołowi kolarze, m.in. Michał Kwiatkowski.

Trasa 75. Tour de Pologne UCI World Tour:

  • IV etap - 7 sierpnia Jaworzno - Szczyrk (179 km)
  • V etap - 8 sierpnia Kopalnia Soli "Wieliczka" - Bielsko-Biała (152 km)
  • VI etap - 9 sierpnia Zakopane - Poprad (180 km)
  • VII etap - 10 sierpnia BUKOVINA Resort - Bukowina Tatrzańska (136 km)

 

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek