Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji
Szczepienia przeciwko COVID-19 >
Jak załatwić sprawę
w Urzędzie Miejskim

Ruszy modernizacja Parku Podłęże

26 lipca 2018, 10:36

Ruszy modernizacja Parku Podłęże - fot. Jaworzno.pl

Ruszy modernizacja Parku Podłęże - fot. Jaworzno.pl

Na dzisiejszej sesji Rady Miejskiej radni dokonali przesunięć w Wieloletniej Prognozie Finansowej. Umożliwia to podpisanie umowy z wykonawcą na przebudowę Parku Podłęże. Dzięki temu mieszkańcy zyskają kolejne miejsce do wypoczynku i relaksu.

Co się zmieni w Parku? Będzie zdecydowanie więcej zieleni i miejsc do aktywnego wypoczynku. Stanie się również jaśniej w nocy poprzez budowę nowego oświetlenia parkowego LED. Istniejące alejki żwirowe zostaną zastąpione nowoczesną nawierzchnią mineralno-żywiczną. Powstanie również kilka nowych ciągów pieszych i pieszo-rowerowych. Wśród nowych alejek znajdzie się wariant z nawierzchnią asfaltową, która będzie torem rolkowym. Przy wejściu do parku powstanie fontanna, a na terenie parku zabudowana zostanie wolnostojąca toaleta. Zamontowany zostanie również monitoring.

Zakres inwestycji przewiduje montaż nowych: ławek, koszy na śmieci i koszy na psie odchody, leżaków, hamaków, stołów z ławami, budek dla ptaków, nietoperzy i owadów. Utworzone zostaną miejsca do wypoczynku (grill, krąg na ognisko, boksy relaksu i książki) oraz strefy aktywności w postaci: ścieżki zdrowia, boiska poliuretanowego, ścieżki sensorycznej, rolkowiska. Uporządkowania zostanie zieleń parkowa. Stworzenie łąki kwietnej, nasadzenie drzew i krzewów oraz pnączy na pergolach wzbogaci "zielone serce" Podłęża.

Park zostanie przebudowany przy udziale środków unijnych. Wydział Inwestycji Miejskich zdobył na niego 2,6 miliona złotych. Najlepszą ofertę na wykonanie projektu złożyła firma GARDENBUD Sp. z o.o. - to wykonawca m.in. byczyńskiego Rynku i Wodnego Placu Zabaw na Plantach.

Obrazek