Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji
Szczepienia przeciwko COVID-19 >
Jak załatwić sprawę
w Urzędzie Miejskim

Jaworznianie kibicowali na Rynku

16 lipca 2018, 11:31

Jaworznianie kibicowali na Rynku

Jaworznianie kibicowali na Rynku

63 spotkania, sportowe emocje i wspólne kibicowanie. Tak przez ponad miesiąc jaworznianie uczestniczyli w mundialowej gorączce kibicując wspólnie na jaworznickim Rynku oraz na Stadionie Azotania podczas Dni Jaworzna. I choć polska drużyna nie wyszła ze swojej grupy, jaworznianie dopingowali swoje ulubione drużyny aż do finałowego meczu, który odbył się w minioną niedzielę, 15 lipca br.

Pierwszy gwizdek w strefie jaworznianie usłyszeli w czwartek - 14 czerwca podczas meczu otwarcia Rosja - Arabia Saudyjska. Ostatni 15 lipca podczas wielkiego finału. W sumie, dzięki umowom zawartym przez Miejskie Centrum Kultury i Sportu, w ciągu całego piłkarskiego miesiąca, mieszkańcy obejrzeli 62 spotkania na Rynku i jedno - Polska vs. Kolumbia - na stadionie "Azotania" podczas Dni Jaworzna.

Wszystkie mecze transmitowane były "na żywo" na ogromnym telebimie o powierzchni 15 m2. Oprócz niego, w Strefie Kibica znalazły się stoły, ławy i parasolki, które zapewniły fanom footballu ok. 300 miejsc siedzących. Spragnieni mogli skorzystać z punktu gastronomicznego, który serwował zimne napoje i coś na ząb!

By zapewnić bezpieczeństwo wszystkim użytkownikom Strefy Kibica, strefa była całodobowo monitorowana, a wstęp do niej wymagał spełnienia kilku podstawowych zasad. Do strefy nie można np. wnosić niebezpiecznych przedmiotów, szklanych i metalowych opakowań oraz środków pirotechnicznych, a nieletni, poniżej 13. roku życia, mogli w niej przebywać wyłącznie pod opieką dorosłych.

ObrazekObrazekObrazek