Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji
Szczepienia przeciwko COVID-19 >
Jak załatwić sprawę
w Urzędzie Miejskim

Wyścig Kolarski "Solidarności" i Olimpijczyków już 6 lipca

5 lipca 2018, 12:32

Wyścig Kolarski Solidarności i Olimpijczyków przejedzie przez Jaworzno już 6 lipca!

Wyścig Kolarski "Solidarności" i Olimpijczyków przejedzie przez Jaworzno już 6 lipca!

Święto fanów kolarstwa szosowego zbliża się dużymi krokami. Już jutro - w piątek, 6 lipca - przez Jaworzno będzie przebiegał jeden z etapów 29. Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego "Solidarności" i Olimpijczyków. Imprezie towarzyszyć będzie 10. Mini Wyścig "Solidarności".

Kolarze ok. godz. 18.00 wjadą do Jaworzna od strony Chełmka i będą kierować się  do mety zlokalizowanej na jaworznickim Rynku.

Aby zawodnikom i kibicom zapewnić maksymalne bezpieczeństwo, niektóre ulice zostaną czasowo, częściowo lub całkowicie wyłączone z ruchu. Najwięcej utrudnień przewidziano w okolicach samego Rynku oraz na ulicach: Pocztowej i Narutowicza.

Trasa przejazdu i przewidywane utrudnienia

W godzinach od 18.00 do 19.30 mogą wystąpić chwilowe utrudnienia w ruchu samochodowym na trasie przejazdu kolarzy, drogach krzyżujących się z nim oraz w komunikacji miejskiej na trasie peletonu, tj. ulicach: Dąb - Wygoda - Sulińskiego - Chopina - Piaskowa - Moniuszki - Kolejowa - Grunwaldzka - Pocztowa - Słowackiego - Obrońców Poczty Gdańskiej - Podwale - 11 Listopada - Grunwaldzka - Pocztowa - Rynek (meta).

Ograniczenia w Centrum Miasta

Pierwsze ograniczenia w ruchu będą wprowadzone nad ranem 6 lipca (piątek). Od godz. 5:00 do ok. 20:00 będzie obowiązywał całkowity zakaz ruchu i parkowania na ul. Pocztowej oraz Narutowicza (na tej ulicy zamknięte zostaną również parkingi przy Muzeum i budynku po banku ING). Od godz. 6:00 nastąpi zamknięcie dla ruchu i parkowania ul. Narutowicza od ul. Zagłoby w kierunku ul. Pocztowej (akceptowalny będzie dojazd mieszkańców do posesji, parkowanie na posesji z wyłączeniem godzin parkowania autokarów, pojazdów technicznych), całość utrudnień na tych odcinkach powinna potrwać do godziny 20:00. Ponadto od godziny 9:00 do 23:00 nastąpi zamknięcie Rynku.

- Proszę Państwa o wyrozumiałość, cierpliwość oraz dostosowanie się do poleceń służb i ograniczeń związanych z organizacją tak dużej imprezy. Jednocześnie serdecznie zapraszam i zachęcam do kibicowania i oglądania zmagań kolarskich, zarówno na trasie, jak i podczas mety na jaworznickim Rynku od godziny 18:00. Zapraszam również na organizowany w ramach kolarskich atrakcji Mini Wyścig „Solidarności” dla dzieci. Od godziny 15:00 na Rynku będą trwały zapisy i przyjmowanie zgłoszeń zawodników w Namiocie Organizatora, o godz. 17:00 nastąpi start pierwszych grup wiekowych. Natomiast o godz. 18:00 przewidywane jest rozpoczęcie ceremonii dekoracji młodych kolarzy - mówi zastępca prezydenta Tadeusz Kaczmarek.

***

29. Międzynarodowy Wyścig Kolarski "Solidarności" i Olimpijczyków to nie jedyna w tym roku kolarska impreza w Jaworznie. Nasze miasto po raz kolejny stanie się areną największego kolarskiego wydarzenia w Polsce! 7 sierpnia najlepsi kolarze rozpoczną w naszym mieście IV etap 75. wyścigu Tour de Pologne.

Tegoroczna edycja odbywać się będzie w dniach 4-10 sierpnia, a trasa wyścigu w większości przebiegać będzie w większości po terenie województwa śląskiego. W Jaworznie planowany jest start etapu IV, którego finisz będzie miał miejsce w Szczyrku. Więcej informacji już wkrótce.

Obrazek