Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji
Szczepienia przeciwko COVID-19 >
Jak załatwić sprawę
w Urzędzie Miejskim

"Miasta Idei" już 19 czerwca

18 czerwca 2018, 14:02

Miasta Idei już 19 czerwca

"Miasta Idei" już 19 czerwca

Już w najbliższy wtorek, 19 czerwca w Jaworznie z władzami miasta i mieszkańcami znowu spotkają się eksperci i społecznicy podczas kolejnej konferencji i debacie z cyklu "Miasta idei". Tym razem będziemy dyskutować m.in. o tym, co można zrobić, by Jaworzno było jeszcze lepszym miejscem spędzania wolnego czasu; jakie atrakcje powinny powstać w mieście; czego oczekują mieszkańcy oraz jak w projektowanie terenów zielonych włączają się mieszkańcy.

Zapraszamy na konferencję ramach "Miast Idei" w Jaworznie 19 czerwca 2018 roku (wtorek). Spotkanie odbędzie się w Ośrodku Edukacji Ekologiczno-Geologicznej "GEOsfera" (ul. św. Wojciecha 100). Początek debaty o godz. 12.30.

Wybór miejsca spotkania nie jest przypadkowy, ponieważ tym razem będziemy rozmawiać o roli zieleni w mieście i rekreacji. Jaworzno od dłuższego czasu mocno inwestuje w takie miejsca. To nie tylko GEOsfera, ale też Gródek czy zapowiedź dużych zmian przy zbiorniku Sosina. W centrum są też planty, powstaje "kieszonkowy" park oraz wodny plac zabaw. W dzielnicach powstają nowe rynki.

O roli zieleni w mieście, o tym, jak rozwijać rekreację, będziemy rozmawiać również podczas debaty ekspertów. Naszych gości zapytamy, dlaczego miasta powinny inwestować w zieleń, jakie są z tego korzyści, jakie są ograniczenia i jakie projekty są godne naśladowania, a czego lepiej unikać. Będziemy też rozmawiać o tym, jak w projektowanie terenów zielonych można włączyć mieszkańców i jak godzić różne interesy.

Naszymi gośćmi będą:

  • Paweł Silbert, prezydent Jaworzna,
  • Miłosz Stec, wiceprezydent Tychów,
  • Robert Skitek, architekt,
  • Witold Szwedkowski, psycholog,
  • dr Paweł Kojs, dyrektor Śląskiego Ogrodu Botanicznego w Mikołowie
  • Izabela Lach, architekt. GEOsfera Jaworzno

Start debaty o godz. 12.30. Zapraszamy, wstęp wolny!