Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji
Szczepienia przeciwko COVID-19 >
Jak załatwić sprawę
w Urzędzie Miejskim

Mundial w Jaworznickiej Strefie Kibica

12 czerwca 2018, 13:33

Mundial w Jaworznickiej Strefie Kibica - fot. MCKiS Jaworzno

Mundial w Jaworznickiej Strefie Kibica - fot. MCKiS Jaworzno

Już w tym tygodniu, na całym świecie wybuchnie z pełną siłą piłkarska gorączka, a oczy wszystkich kibiców zwrócą się ku Rosji, by śledzić Mundial 2018! Wydarzenia na boiskach będzie można wspólnie oglądać i przeżywać także w Jaworznickiej Strefie Kibica, która stanie na płycie Rynku.

Pierwszy gwizdek w strefie będzie można usłyszeć już w najbliższy czwartek - 14 czerwca podczas meczu otwarcia Rosja - Arabia Saudyjska. Ostatni 15 lipca podczas wielkiego finału. W sumie, dzięki umowom zawartym przez Miejskie Centrum Kultury i Sportu, w ciągu całego piłkarskiego miesiąca, czekają nas 62 spotkania na Rynku i jedno - Polska vs. Kolumbia - na stadionie "Azotania" podczas Dni Jaworzna.

Wszystkie mecze będą pokazywane "na żywo" na ogromnym telebimie o powierzchni 15 m2. Oprócz niego, w Strefie Kibica znajdą się stoły, ławy i parasolki, które powinny zapewnić fanom footballu ok. 300 miejsc siedzących. Będzie w niej także punkt gastronomiczny, który będzie serwował zimne napoje (w tym piwo) i coś na ząb!

Dla zapewnienia bezpieczeństwa wszystkim użytkownikom Strefy Kibica, będzie ona całodobowo monitorowana, a wstęp do niej będzie wymagał spełnienia kilku podstawowych zasad. Do strefy nie będzie można np. wnosić niebezpiecznych przedmiotów, szklanych i metalowych opakować oraz środków pirotechnicznych, a nieletni, poniżej 13. roku życia, będą mogli w niej przebywać wyłącznie pod opieką dorosłych. Pełny regulamin Jaworznickiej Strefy Kibica będzie dostępny w samej strefie, a także niebawem na stronie www.mckis.jaw.pl.

Bez wątpienia największe emocje będą wzbudzały mecze z udziałem Polaków! Wszystkie grupowe spotkania naszej reprezentacji będą się odbywały w godzinach popołudniowych, jest więc duża szansa na to, że większość kibiców będzie mogła osobiście wspomóc dopingiem Orły Nawałki, a jaworznicki Rynek wypełni się biało-czerwonymi barwami! Już teraz zapraszamy do wspólnego kibicowania! Emocji na pewno nie zabraknie!