Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji
Szczepienia przeciwko COVID-19 >
Jak załatwić sprawę
w Urzędzie Miejskim

"Święto Rodziny" już w ten weekend

21 maja 2018, 12:13

Święto Rodziny już w ten weekend

"Święto Rodziny" już w ten weekend

Przed nami III edycja "Święta Rodziny", czyli niezwykłego przedsięwzięcia z ofertą skierowaną do całych rodzin. W sobotę i niedzielę, 26 i 27 maja odbędzie się wydarzenie, podczas którego rodziny aktywnie i ciekawie spędzą czas. Wspólna zabawa rozpocznie się w sobotę o godz. 16.00. Na dwa dni park na Podłężu zamieni się w wielki plac rodzinnych gier i zabaw.

- Święto Rodziny to doskonała okazja do świetnej zabawy, uśmiechu i radości dla całych rodzin. Poprzednie edycje tego święta pokazały, że warto kontynuować to duże rodzinne spotkanie. W jego organizację angażuje się wiele osób, instytucji i firm. W tym roku będziemy bawić się w Parku na Podłężu. To piękne, zielone a przede wszystkim bezpieczne miejsce z dużym potencjałem w organizacji tego typu wydarzeń. Zapraszam całe rodziny do spędzenia w miłej atmosferze ostatniego majowego weekendu - zachęca Monika Bryl, Zastępca Prezydenta Miasta - pomysłodawca wydarzenia.

Sobota, 26 maja br., Park Podłęże, godz. 16:00

Całość terenu na którym będzie się odbywać "Święto Rodziny" zostanie podzielona na specjalne strefy, w których skorzystać będzie można z różnorodnych atrakcji. Pierwszego dnia dzieci i rodziny wezmą udział w podróży "Dookoła Świata". Najmłodsi odwiedzą trzy wioski tematyczne z różnych zakątków świata, ponadto będą mieli okazję do wzięcia udziału w warsztatach m.in. tworzenia flakoników z butelek i ze sznurka, tatuaży z brokatu, malowanie farbami świecącymi w ciemności.

Każdy znajdzie coś dla siebie w strefach: malucha, zdrowia, rekreacyjnej i gastronomicznej. Oprócz tych atrakcji przygotowano też mnóstwo konkursów, pokazów, gier i zabaw rekreacyjnych. Tego dnia nie zabraknie też wesołego miasteczka ze zjeżdżalniami. Pierwszy dzień "Święta Rodziny" zakończy nie lada atrakcja - koncert zespołu "Baciary", znani i lubiani artyści zaśpiewają o godz. 17:30.

Niedziela, 27 maja br., Park Podłęże, godz. 16:00

W niedzielne popołudnie rodziny przeniosą się w krainę bajek do krainy Flinstonów i disneyowskich księżniczek. Najmłodsi będą mogli skorzystać z warsztatów m.in. z robienia lizaków, kwiatów z osikowego drewna czy malowanie twarzy. Ponadto starsi wielbiciele "Władcy Pierścienia" będą mogli wziąć udział w prezentacji i zagadkach ze świata Tolkiena.

Tak jak w dniu poprzednim dla rodzin przygotowane zostaną strefy: malucha, zdrowia i rekreacyjna. W strefie gastronomicznej na maluchy czekać będą lody, poczęstunek czy foodtrucki ze zdrową żywnością.

- "Święto Rodziny" doskonale wpisuje się w program "Jaworzno Wspiera Rodziny". Najlepszą inwestycję, którą jako Prezydent mogę sobie wyobrazić. Inwestycję w mieszkańców Jaworzna. To Państwo sprawiają, że dane miasto jest wyjątkowe, nie nowe drogi, chodniki i duże inwestycje, ale zadowolenie mieszkańców, ich jakość życia. Dlatego też razem z moimi współpracownikami zapraszamy na majowe "Święto Rodziny" - mówi Paweł Silbert, Prezydent Miasta Jaworzna. - To impreza idealna do spędzania czasu razem w gronie najbliższych. Tym bardziej, ze niedawno podpisana została umowa na dofinansowanie modernizacji parku, a już wkrótce ogłoszony zostanie przetarg na wyłonienie wykonawcy. W Parku Podłęże uporządkowana zostanie zieleń, zostaną nasadzone nowe rośliny, powstanie mała architektura, nowe alejki, oświetlenie oraz część rekreacyjna. Park będzie jeszcze piękniejszym miejscem.