Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji
Szczepienia przeciwko COVID-19 >
Jak załatwić sprawę
w Urzędzie Miejskim

Bezpłatny basen dla Seniorów

7 maja 2018, 09:44

Bezpłatny basen dla Seniorów

Bezpłatny basen dla Seniorów

Dzisiaj ruszył program Jaworzno Przyjazne Seniorom. Dzięki temu jaworzniccy Seniorzy mogą m.in. korzystać bezpłatnie z basenu. Wstęp na pływalnię możliwy jest jednak po wcześniejszym telefonicznym zapisaniu się:

  • osobiście w Klubie Senior+ (ul. Matejki 24d, od poniedziałku do czwartku w godzinach 16:00 - 20:00),
  • pod numerem telefonu: 32 61 81 840 (od poniedziałki do czwartku w godzinach 8:00 - 15:00).

Odbiór bezpłatnych wejściówek na basen możliwy wyłącznie w Klubie Senior+. Zapisy w danym tygodniu dotyczą piątku. Start zapisów - od poniedziałku, 7 maja br.

***

Celem nowego - skierowanego do jaworznickich Seniorów programu - jest poprawa jakości życia najstarszych mieszkańców naszego miasta. Poprzez działania na rzecz ochrony zdrowia, zwiększania bezpieczeństwa i zachęcania do aktywności chcemy otoczyć specjalną opieką jaworznickich seniorów.

Wsparcie miasta dla seniorów i zapewnienia im atrakcyjnych form spędzania czasu będzie realizowane poprzez stały cykl codziennych zajęć. Seniorzy znajdą tu zarówno "coś dla ciała", jak i "coś dla ducha" - w zależności od dnia tygodnia. Harmonogram będzie niezmienny, dzięki czemu nasze babcie i dziadkowie np. co miesiąc we wtorek udawać się będą do MDK-u na premierę filmową, a co piątek na basen. Zajęcia zgodnie z harmonogramem ruszają 7 maja.

7 maja: Poniedziałek z naturą

GEOsfera Jaworzno, godz. 10.00 - 12.00 - zajęcia warsztatowe w ogrodzie sensorycznym, a także spotkania z naukowcami Uniwersytetu Śląskiego (botanikami, paleontologami, geologami). "Po zimnych ogrodnikach" - zakładanie grządki warzywnej; "Historie zaklęte w kamieniach" - popularnonaukowy wykład dr Krzysztofa Szopy (Uniwersytet Śląski) z zakresu paleontologii.

8 maja: Kinowy wtorek

Młodzieżowy Dom Kultury/Teatr Sztuk, seanse o godz. 11.00 lub 17.00 - w każdym tygodniu premiera filmowa. Prezentowany będzie ambitny repertuar charakterystyczny dla kin studyjnych; filmy, których próżno szukać na ekranach multipleksów; filmy nagradzane na festiwalach filmowych (np. ostatni laureat Oscara "Trzy billboardy za Ebbing Missouri").

9 maja: Środa na zajęcia i aktywności

Miejskie jednostki kultury (m.in. MCKiS, Muzeum Miasta Jaworzna, CK Teatr Sztuk, Orkiestra Kameralna Archetti, Orkiestra Rozrywkowa eMBand) zaproponowały zajęcia hobbystyczne i rekreacyjne przygotowane specjalnie z myślą o seniorach. Będą to między innymi warsztaty rękodzieła, koncerty, spotkania autorskie, zajęcia jogi czy nordic walking.

10 maja: Naukowy czwartek

Miejska Biblioteka Publiczna, prowadzi: Łukasz Waśko - godz. 16.00 - cykl zajęć oswajających z nowymi technologiami. "Czego wnuczek szuka w smartfonie?" - zajęcia praktyczne z obsługi smartfona, jego funkcjonalności i możliwości, które oferuje urządzenie (np. jak znaleźć potrzebne informacje, jak zapisać się do lekarza); prelekcja z bezpieczeństwa w sieci internetowej - zasady bezpiecznego korzystania z zasobów internetu czy portali społecznościowych.

11 maja: Piątkowy relaks na basenie - bezpłatne bilety dla seniorów (60+) na basen.