Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji
Szczepienia przeciwko COVID-19 >
Jak załatwić sprawę
w Urzędzie Miejskim

Trzeci turniej o SuperPuchar Salosu

11 grudnia 2017, 09:41

Trzeci turniej o SuperPuchar Salosu

Trzeci turniej o SuperPuchar Salosu

W niedzielę, 10 grudnia, punktualnie o godzinie 9:00 rozpoczął się trzeci turniej o SuperPuchar Salos, w którym zmierzyły się ze sobą drużyny, które w 2017 roku zdobyły trofeum w rozgrywkach organizowanych przez PSS SALOS oraz ubiegłoroczny zwycięzca SuperPucharu - S.W.A. Zwycięzcom i uczestnikom sportowych zmagań gratulował zastępca prezydenta Tadeusz Kaczmarek.

Po rozstrzygnięciach piłkarskich przyszła pora na główny punkt programu, czyli mały jubileusz 5-lecia założenia PSS SALOS. Dokładnie 5 lat temu w grudniu 2012 roku, stowarzyszenie - na wniosek komitetu założycielskiego w składzie Ples Danuta, Ples Wenancjusz i Sikorski Marcin - zostało zarejestrowane w Urzędzie Miejskim w Jaworznie.

- Mimo, że amatorskie rozgrywki piłkarskie w Jaworznie skąd wywodzi się obecny PSS SALOS liczą już sobie prawie 18 lat, to postanowiliśmy uczcić 5-lecie założenia naszego stowarzyszenia - mówi prezes SALOSA - Wenancjusz Ples. - Podczas tej części uroczystości podziękowaliśmy wszystkim osobom, które przyczyniły się do powstania PSS SALOS, zasłużonym zawodnikom, darczyńcom oraz wszystkim tym, którzy okazali nam bezinteresowną pomoc kiedy tego potrzebowaliśmy.

W trakcie na zawodników i gości czekała słodka niespodzianka - piękny tort w kształcie boiska. Następnie piłkarze znów zagościli na boisku i rozstrzygały się najważniejsze mecze turnieju. W pierwszym półfinale PSV wygrał z MCKiS. Drugi półfinał to dominacja S.W.A. nad drużyną FC Szkolne i wynik 7:0. W finale turnieju spotkały się dwie najlepsze drużyny turnieju jak również ostatniego sezonu ALP SALOS i tak jak w rozgrywkach na Orliku lepsza okazała się drużyna z Podłęża wygrywając 5:2.

Po meczu finałowym, organizatorzy wybrali najlepszych zawodników turnieju. Najlepszym bramkarzem został Grzegorz Ryszka (S.W.A.), najlepszy zawodnik to Piotr Kuryło (PSV), król strzelców - Bartek Kędzierski (PSV), a kapitan (Prezes) PSV Dariusz Marszałek otrzymał z rąk Wenancjusza Ples okazały SuperPuchar. Wyróżnienia i dyplomy wręczał również zastępca prezydenta Tadeusz Kaczmarek, który oficjalnie zakończył III edycję SuperPucharu Salos 2017.

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek