Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji
Szczepienia przeciwko COVID-19 >
Jak załatwić sprawę
w Urzędzie Miejskim

Najpiękniejsze miasto Tour de Pologne

10 października 2017, 08:16

31 lipca 2017 r. najlepsi kolarze rozpoczęli w naszym mieście III etap 74. wyścigu Tour de Pologne.

31 lipca 2017 r. najlepsi kolarze rozpoczęli w naszym mieście III etap 74. wyścigu Tour de Pologne.

Bez najlepszych kolarzy świata nie ma wielkich wyścigów. I rzeczywiście, 74. Tour de Pologne był wyjątkowy, bo na trasie walczyły prawdziwe gwiazdy światowego peletonu, ale talent i ogromne możliwości pokazali też ci, którzy o wielkiej karierze dopiero marzą. A wszystko działo się na oczach fantastycznych polskich kibiców, bez których wielkie widowisko nie miałoby sensu.

Teraz nadszedł czas na wyróżnienie miast, które gościły kolarzy z całego świata. W konkursie na "Najpiękniejsze Miasto Tour de Pologne" Jaworzno ma szansę zostać najpiękniejszym miastem startowym.

- Kibice to największa siła naszego narodowego touru. Od lat przemierzamy Polskę i spotykamy się z fantastycznym przyjęciem ludzi. Jestem bardzo dumny, z tego, co widzę - mówi dyrektor generalny Tour de Pologne Czesław Lang.

- Co roku widzimy, jak Polska się rozwija, jak mieszkańcy potrafią się fantastycznie bawić przy okazji Tour de Pologne i chcemy to pokazywać przy okazji imprezy sportowej na najwyższym światowym poziomie - opowiada Adam Siluta, prezes zarządu firmy Lang Team. -  W ramach uznania i podziękowania za zaangażowanie miast startowych, premii i mety po raz drugi w takiej formule ruszamy z konkursem na "Najpiękniejsze Miasto Tour de Pologne". Kapituła, która dokona wyboru, tak, jak w poprzednim roku, ma się nad czym zastanawiać, bo to bardzo trudne zadanie. Wiele miast zaprezentowało się bardzo korzystnie - dodaje Adam Siluta.

W  konkursie na "Najpiękniejsze Miasto Tour de Pologne" nagrodę odbierze "Miasto startowe", "Miasto etapowe" oraz "Miasto premii". Zwycięzca w każdej kategorii otrzyma przechodni Puchar Tour de Pologne wręczony podczas specjalnej konferencji prasowej, która odbędzie się na początku listopada w Zabrzu. A puchar jest absolutnie wyjątkowy, bo stworzony m.in. z oryginalnych części rowerowych. Każdy z nich ma też wmontowany minikomputer.

Kandydaci:

  • Miasta startowe: Jaworzno, Kopalnia Soli Wieliczka, OLIMP Nagawczyna, Tarnowskie Góry
  • Miasta premii: Bielsko - Biała, Olkusz, Siemianowice
  • Miasta mety: Bukowina Tatrzańska, Katowice, Kraków, Zabrze

Więcej na www.tourdepologne.pl