Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji
Szczepienia przeciwko COVID-19 >
Jak załatwić sprawę
w Urzędzie Miejskim

Rajd Nordic Walking za nami

17 czerwca 2017, 13:21

Dzisiaj już po raz szósty wystartował Jaworznicki Rajd Nordic Walking. Do zabawy, której celem jest promocja zdrowego stylu życia poprzez propagowanie sportu, rekreacji i aktywności ruchowej oraz integracja osób w różnym wieku, przystąpiło 408 zawodników. Podobnie jak w poprzednich latach, uczestnicy przemaszerowali malowniczymi terenami GEOsfery.

Zawodnicy mieli do pokonania jeden z dwóch przygotowanych dystansów. W zależności od indywidualnych możliwości, chęci i samopoczucia uczestnicy mogli wybrać pomiędzy odcinkiem ok. 6 km oraz tym 9 kilometrowym. Podobnie jak w ubiegłych latach trasa przebiegała wśród malowniczej przyrody GEOsfery, a także przez Dobrą i Warpie. Choć rajd miał charakter czysto rekreacyjny to nad całością przedsięwzięcia czuwali wykwalifikowani instruktorzy, którzy udzielali cennych rad i wskazówek amatorom nordic walking. Czas umilał zespół Marka Długopolskiego.

Na wszystkich uczestników imprezy czekały stoiska z darmowymi owocami i zdrowymi przekąskami oraz stanowisko, na którym można było wykonać bezpłatne badania m.in. poziomu cukru, cholesterolu, trójglicerydów we krwi oraz pomiar tkanki tłuszczowej i ciśnienia tętniczego. Osoby zainteresowane otrzymały materiały informacyjne na temat cukrzycy. Ponadto prowadzona była nauka samobadania piersi na fantomie.

Na mecie rajdu każdy zarejestrowany uczestnik, który ukończył rajd otrzymał pamiątkowy medal oraz dyplom. Zawodnicy, którzy zgłosili się w dniu zawodów otrzymali tylko dyplom ukończenia.

Za rok kolejna edycja imprezy! Zapraszamy już teraz!

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek