Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji
Szczepienia przeciwko COVID-19 >
Jak załatwić sprawę
w Urzędzie Miejskim

MZNK ogłosił przetarg na trzy zadania JBO

5 czerwca 2017, 12:10

fot. MZNK Jaworzno

fot. MZNK Jaworzno

Miejski Zarząd Nieruchomości Komunalnych rozpoczyna przetargi na realizację trzech zadań Jaworznickiego Budżetu Obywatelskiego: rewitalizację parku w Szczakowej, budowę centrum gier i relaksu na Podłężu oraz rozbudowę placu zabaw na Dąbrowie Narodowej.

W ogłoszonym przetargu MZNK wybierze wykonawcę trzech zadań Jaworznickiego Budżetu Obywatelskiego. Dwa z nich to zadania z poprzedniej edycji, których nie udało się zrealizować w ubiegłym roku. Do ogłoszonych wtedy przetargów nie stanęły żadne zainteresowane firmy lub zaproponowane przez nich ceny wykonania prac były zbyt wysokie.
Pierwszym z zadań jest Rewitalizacja parku kolejowego przy ul. Kolejarzy w Szczakowej. W ramach tej inwestycji w parku powstanie fontanna oraz zostanie zagospodarowany teren wokół niej. To kolejny element, który ma ożywić tą zieloną wyspę w centrum Szczakowej.

- W ubiegłym roku ofertę na wykonanie fontanny złożyła jedna firma, jednak zaproponowana przez nią cena była ponad dwukrotnie wyższa od środków Budżetu Obywatelskiego dla tej dzielnicy. Skorygowaliśmy nieco projekt i zachęcamy wszystkie firmy do udziału w nowym przetargu - mówi zastępca dyrektora MZNK Zbigniew Krepel.

Drugie zadanie wykonanie centrum gier i relaksu w dzielnicy Podłęże to również ubiegłoroczny projekt. Podobnie jak w przypadku Szczakowej postępowanie przetargowe zorganizowane w 2016 roku nie przyniosło rozstrzygnięć. Projekt po drobnej korekcie został odchudzony i MZNK liczy, że w tym roku zainteresowanie wykonawców będzie większe. Na Podłężu w okolicy targowiska Manhattan mają powstać alejki spacerowe ze stanowiskami do gry w minigolfa.

Ostatnie zadanie polega na rozbudowie placu zabaw przy ulicy Długoszyńskiej na Dąbrowie Narodowej. MZNK zbudował plac zabaw z siłownią pod chmurką w ramach poprzedniej edycji JBO. W edycji, której zadania realizowane są w tym roku, pomysłodawcy tamtego projektu znowu wygrali i plac zabaw, który dzięki nim powstał zostanie ogrodzony i doposażony w dodatkowe atrakcje.

Dokumenty przetargowe dostępne są na stronie internetowej MZNK w Jaworznie, w dziale poświęconym zamówieniom publicznym.