Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji
Szczepienia przeciwko COVID-19 >
Jak załatwić sprawę
w Urzędzie Miejskim

Jaworzno czeka na 74. Tour de Pologne

30 maja 2017, 08:22

Tour de Pologne znowu w Jaworznie!

Tour de Pologne znowu w Jaworznie!

Przed nami najbardziej oczekiwane wydarzenie tego roku - 74. wyścig Tour de Pologne. Już 31 lipca 2017 r. w Jaworznie wystartuje III etap największego wydarzenia sportowego w Polsce. Nasze miasto po raz kolejny zyska miano stolicy sportowej energii, a doświadczyć tego będą mogli  zarówno mieszkańcy, uczestnicy, jak i kibice.

Z Krakowa do Bukowiny

Poznaliśmy już trasę tegorocznej 74. edycji Tour de Pologne. Uczestnicy zmierzą się na dystansie, który liczyć będzie w sumie 1144 kilometry. Przed nimi do pokonania ponad 500 miejscowości. Wyścig wystartuje ze stolicy Małopolski, a zakończy się w Bukowinie Tatrzańskiej. Prezentacja trasy odbyła w poniedziałek, 15 maja br., na torze kolarskim w Pruszkowie. Wśród wielu gości Czesława Langa nie zabrakło Prezydenta Jaworzna Pawła Silberta wraz z Zastępcą Tadeuszem Kaczmarkiem, Ministra Sportu Witolda Bańki, Dyrektora Generalnego Międzynarodowej Unii Kolarskiej Martina Gibbs’a oraz przedstawicieli sponsorów, partnerów, kolarskich gwiazd z dawnych lat oraz mediów.

Trasa 74. Tour de Pologne UCI World Tour:

 • 29 lipca - Etap I Kraków - Kraków 137 km
 • 30 lipca - Etap II Tarnowskie Góry - Katowice 142 km
 • 31 lipca - Etap III Jaworzno - Szczyrk 161 km
 • 1 sierpnia - Etap IV Zawiercie - Zabrze 238 km
 • 2 sierpnia - Etap V Olimp Nagawczyna - Rzeszów 130 km
 • 3 sierpnia - Etap VI Kopalnia Soli "Wieliczka" - Zakopane 199 km
 • 4 sierpnia - Etap VII Bukovina Resort - Bukowina Tatrzańska 132 km

Wyścig kolarski ulicami Jaworzna

Jak to będzie wyglądało w naszym mieście? Zawodnicy rozpoczną wyścig z Rynku, po czym przejadą jedną rundę wokół centrum miasta, aby następnie wyruszyć prosto do Szczyrku, czyli miejsca wieńczącego ukończenie trzeciego etapu wyścigu 74. Tour de Pologne. Dla Jaworzna oznacza to szansę na promowanie walorów krajobrazowych regionu w kraju i za granicą, jak również możliwość popularyzowania aktywnego wypoczynku i zdrowej rywalizacji sportowej.

Kalendarz miejskich wydarzeń towarzyszących:

 • 11 czerwca - Start rodzinnego rajdu rowerowego, w którym udział weźmie nie kto inny, a sam Czesław Lang!  W 2016 roku to wyjątkowe wydarzenie, organizowane przez Miejskie Centrum Kultury i Sportu oraz Team Jaworzno, przyciągnęło ponad 500 miłośników jazdy na dwóch kółkach.
 • 17 czerwca - Kolejny Night Biking, czyli nocny przejazd na rowerach ulicami naszego miasta. Pamiętajmy o oświetleniu roweru i latarkach!
 • 24 czerwca - 23. Wyścig Rowerów Górskich w Jaworznie. Ta popularna impreza przyciąga co roku zawodników z Małopolski i ze Śląska. Na zawodników z Jaworzna czekają specjalne nagrody - do zdobycia rowery Colnago!
 • 29 lipca - Tego dnia 74. Tour de Pologne startuje z Krakowa. Na płycie Rynku wystartuje kolejny Night Biking. Ciekawy rajd, który jest wyzwaniem, bezpieczną zabawą i efektywnym treningiem. Tego dnia będzie się działo.
 • 31 lipca - III etap Tour de Pologne! Zawodnicy dwukrotnie pojawią się na jaworznickim Rynku i wyruszą w pierwszy górski etap, który zakończy się w Szczyrku. Miłośnicy sportu będą mogli z bliska obserwować i kibicować najlepszym kolarzom na świecie.
 • 4 sierpnia - Zakończenie 74. wyścigu w Bukowinie Tatrzańskiej. W 2016 roku ten etap należał do Belga Tima Wellensa z ekipy Lotto-Soudal, która okazała się być najlepsza również w klasyfikacji drużynowej.
 • 19 sierpnia - Sportowe emocje zakończy wielki nocny rajd kolarski. Właśnie tego dnia w Jaworznie będzie naprawdę głośno!