Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji
Szczepienia przeciwko COVID-19 >
Jak załatwić sprawę
w Urzędzie Miejskim

Ruszyły zapisy do 3. edycji Rajdu Na Orientację

29 maja 2017, 10:58

fot. MCKiS Jaworzno

fot. MCKiS Jaworzno

Wielkimi krokami zbliża się trzecia edycja Rajdu Rowerowego i Pieszego na Orientację organizowanego przez Miejskie Centrum Kultury i Sportu w Jaworznie. Rajd odbędzie się w sobotę, 29 lipca br.

Podczas dwóch edycji rajdu, w imprezie wzięło udział 190 uczestników. Gościliśmy zawodników przede wszystkim z Jaworzna oraz województwa śląskiego, nie zabrakło również miłośników rajdów z Warszawy, Krakowa czy Wrocławia. Głównym celem imprezy jest popularyzacja rajdów na orientację, jako doskonałej formy aktywnego wypoczynku, propagowanie zdrowego trybu życia, turystyki i rekreacji oraz promowanie walorów turystycznych i przyrodniczych miasta Jaworzna.

Startujący w rajdzie będą mieli do wyboru trasy o różnej długości i charakterze:

  • pieszą 15 km,
  • pieszą 25 km,
  • rowerową 25 km,
  • rowerową 50 km.

Podczas rajdu, zawodnik posługując się mapą, ma za zadanie w jak najkrótszym czasie przebiec lub przejechać na rowerze określoną trasę wyznaczoną w terenie przez punkty kontrolne. Przebieg pomiędzy punktami kontrolnymi jest dowolny i właśnie wybór wariantu przebiegu stanowi istotę biegu na orientację. Każdy uczestnik na starcie otrzyma od organizatorów odpowiednio przygotowaną mapę.

Jak co roku prowadzona będzie klasyfikacja kobiet, mężczyzn oraz klasyfikacja junior (dzieci i młodzież do 18 lat - rocznik 1999 i młodsi) na każdej z tras. Szczegółowe informacje dotyczące rajdu znajdują się w regulaminie imprezy, który dostępny jest na stronie internetowej: www.mckis.jaw.pl/rajd-na-orientacje.html

Zgłoszenia do imprezy należy dokonać do 26 lipca br. poprzez formularz zgłoszeniowy umieszczony na stronie internetowej Miejskiego Centrum Kultury i Sportu w Jaworznie. Organizator wprowadził limit startujących - 150 zawodników.

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w 3. Rowerowym i Pieszym Rajdzie na Orientację!!!