Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji
Szczepienia przeciwko COVID-19 >
Jak załatwić sprawę
w Urzędzie Miejskim

Zapisz się na VI jaworznicki Rajd Nordic Walking

9 maja 2017, 10:30

fot. MCKiS Jaworzno

fot. MCKiS Jaworzno

Już za nieco ponad miesiąc wszyscy miłośnicy aktywnego spędzania czasu na łonie natury, będą mieli okazję do wspólnego "spaceru" po malowniczych terenach GEOsfery. Na sobotę, 17 czerwca zaplanowano bowiem VI już edycję Rajdu Nordic Walking, który w ubiegłym roku przyciągnął aż 453 uczestników. Zapisy dla chętnych do pojawienia się na starcie imprezy już ruszyły i potrwają do 14 czerwca.

Tradycyjnie już Honorowy Patronat nad imprezą objął Prezydent Miasta Paweł Silbert oraz poseł na Sejm RP Dariusz Starzycki - pomysłodawca, inicjator i czynny uczestnik zawodów. W organizację imprezy włączyła się także Zastępca Prezydenta Miasta Monika Bryl.

Zgłaszać można się poprzez stronę Miejskiego Centrum Kultury i Sportu w Jaworznie.

Zawodnicy, którzy zdecydują się wziąć udział w imprezie, będą mogli pokonać jeden z dwóch przygotowanych dystansów. W zależności od indywidualnych możliwości, chęci i samopoczucia zawodnicy będą mogli wybrać pomiędzy odcinkiem ok. 6 km oraz tym 9 kilometrowym. Podobnie jak w ubiegłych latach trasa będzie przebiegała wśród malowniczej przyrody GEOsfery, a także przez Dobrą, Chrząstówkę i Warpie. Choć rajd ma charakter czysto rekreacyjny to nad całością przedsięwzięcia czuwać będzie grupa wykwalifikowanych instruktorów, którzy będą udzielać cennych rad i wskazówek amatorom nordic walking.

Na uczestników rajdu czekać będzie szereg niespodzianek i atrakcji przygotowanych przez organizatorów. Każdy zawodnik, który zgłosi się do imprezy w wyznaczonym przez organizatorów czasie przez panel zgłoszeniowy i ukończy rajd otrzyma pamiątkowy medal oraz dyplom. Przewidziane są również nagrody rzeczowe dodatkowe i upominki dla uczestników imprezy. Uhonorowani zostaną również najstarsza i najstarszy uczestnik.

Serdecznie zapraszamy więc do wzięcia udziału w tegorocznej, szóstej już edycji Rajdu Nordic Walking!!!              

Obrazek