Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji
Szczepienia przeciwko COVID-19 >
Jak załatwić sprawę
w Urzędzie Miejskim

Otwieramy Park Nowych Mieszkańców

27 kwietnia 2017, 13:15

Już 21 maja br. jaworznianie posadzą pierwsze 50 dębów w Parku Nowych Mieszkańców.

Już 21 maja br. jaworznianie posadzą pierwsze 50 dębów w Parku Nowych Mieszkańców.

W kolejnym parku w Jaworznie odbędzie się piknik rodzinny. Już 21 maja br. pierwsze 50 dębów zainauguruje nowy miejski park. Bez pomocy jaworznian ten projekt się nie powiedzie, dlatego prosimy o zgłaszanie się chętnych rodziców dzieci urodzonych w grudniu 2014 r. oraz w styczniu 2015 r. do zapisu na pierwsze posadzenie w parku symbolicznych drzew.

Zgłoszenia zawierające imię i nazwisko rodzica, imię i datę urodzenia dziecka oraz tel. kontaktowy przyjmujemy do 12 maja br. drogą mailową na adres redakcja@um.jaworzno.pl oraz telefonicznie pod nr. tel. 32 61 81 895 oraz 785 056 849. Pod tymi numerami również więcej informacji. Na portalu Facebook powstało również specjalne wydarzenie poświęcone akcji. Zachęcamy do polubień, udostępniania oraz zapraszania swoich znajomych do udziału w tym przedsięwzięciu.

- Ten park będzie niezwykły ze względu na to, że zadedykujemy go nowym mieszkańcom Jaworzna - zachęca zastępca prezydenta Monika Bryl. - Każde dziecko, które urodziło się w obecnej kadencji jaworznickiego samorządu będzie mogło wybrać sobie drzewo posadzone w nowym parku. Drzewa będą nosiły tabliczki z imionami dzieci.

Park powstanie na 6 ha działce między budowaną obecnie obwodnicą północną a wzgórzem Chrząstówka. Obecnie jest tam pole uprawne.

- Dzięki Państwa pomocy wspólnie założymy Park Nowych Mieszkańców - dodaje Monika Bryl.