Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji
Szczepienia przeciwko COVID-19 >
Jak załatwić sprawę
w Urzędzie Miejskim

Magazyn kolarski - kulisy Tour de Pologne

11 kwietnia 2017, 10:16

fot. MCKiS Jaworzno

fot. MCKiS Jaworzno

Przypomnijmy, że w tym roku po raz kolejny Jaworzno stanie się areną największego kolarskiego wydarzenia w Polsce! Już 31 lipca br. z rynku wystartuje bowiem jeden z etapów 74. Tour de Pologne. Dla wszystkich osób, które jeżdżą na rowerze - bez względu na to czy na zawodowych trasach, czy w wolnym czasie, dla własnej przyjemności - Telewizja Polska oraz LangTeam przygotowały specjalny cykl programów, które przybliżą ideę kolarstwa oraz pokażą bohaterów i kulisy przygotowań do Tour de Pologne.

Cykl ten nazywa się "Magazynek kolarski" i jest emitowany w każdą niedzielę o 11.35 w telewizyjnej "Jedynce".

Najnowsze badania CBOS z lutego 2017. roku pokazują, że na rowerze jeździ 70 proc. Polaków i z roku na rok ta liczba się zwiększa. Na ulicach widać coraz więcej kolarzy, a mieszkańcy miast chętnie zamieniają komunikację miejską na przejażdżkę wypożyczonym rowerem. Szacuje się, że w Polsce jest 10 milionów rowerzystów, a decyzją Ministra Sportu Witolda Bańki - kolarstwo zostało zaliczone w poczet sportów narodowych. Sezon zawodowców także zaczął się wyśmienicie - Michał Kwiatkowski wygrał włoski klasyk Strade Bianche , a Katarzyna Niewiadoma była druga. Michał Kwiatkowski jako pierwszy Polak wygrał również wyścig Mediolan - San Remo, jeden z najsłynniejszych klasycznych wyścigów kolarskich.

Lang Team i Telewizja Polska obserwując ten trend przygotowały program dla wszystkich, którzy stawiają na dwa kółka. Co tydzień Sylwia Dekiert, Maciej Kurzajewski i Przemysław Babiarz zabierają amatorów kolarstwa i zawodowców w podróż po świecie ścigania, nowinek technicznych i porad. Tylko w tym programie będzie można obejrzeć najlepszych polskich kolarzy w akcji, dowiedzieć się jak najlepiej przygotować rower zarówno do jazdy wyczynowej jak i turystycznej, wreszcie poznać tajniki diety, która najlepiej pasuje dla kolarzy.

W kolejnych odcinkach programu każdy znajdzie coś dla siebie - będą porady techniczne, dotyczące odżywiania czy zdrowia dla osób, które jazdę na rowerze traktują jako dobrą zabawę, ale też nowinki ze świata techniki, wizyty na torze kolarskim i relacje z wyścigów, które zainteresują profesjonalistów.

Jeden z odcinków będzie poświęcony gali, na której zaprezentowany zostanie trasa tegorocznego wyścigu. Swoje miejsce w programie będzie miał też cykl Vienna Life Lang Team Maratony Rowerowe. Kolarze amatorzy już czekają na start imprezy. Widzowie obejrzą nie tylko zapowiedzi kolejnych wyścigów, których w sezonie będzie sześć, ale też obszerne relacje z każdej imprezy.

W "Magazynie Kolarskim" będzie można zobaczyć zapowiedzi każdej z części 74. Tour de Pologne i Vienna Life Lang Team Maratony Rowerowe. Biorąc pod uwagę, że start jednego z etapów będzie odbywał się w Jaworznie, można liczyć, że ekipa telewizyjna odwiedzi także nasze miasto!

Strona magazynu, zawierające wszystkie odcinki serii, dostępna jest pod tym adresem: http://sport.tvp.pl/29365496/magazyn-kolarski