Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji
Szczepienia przeciwko COVID-19 >
Jak załatwić sprawę
w Urzędzie Miejskim

Mistrzostw Polski Juniorów i Młodzieżowców w Ju-jitsu

3 lutego 2017, 14:13

fot. Klub Sportów Walki Satori Jaworzno

fot. Klub Sportów Walki "Satori" Jaworzno

W sobotę, 28 stycznia odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów i Młodzieżowców w Ju-jitsu. W najbardziej prestiżowych zawodach organizowanych przez Polski Związek Ju-jitsu udział wzięło prawie trzystu zawodników z czterdziestu klubów z całej Polski. W wyczerpującym, trwającym prawie dwanaście godzin turnieju świetnie spisali się zawodnicy Klubu Sportów Walki "Satori" Jaworzno, którzy w konkurencji fighting wywalczyli dwa złote, srebrny oraz brązowy medal.

W klasie juniorek w mocno obstawionej kategorii - 52 kg swoje boje toczyła doświadczona Alicja Kalina. Jaworznianka w czterech walkach skutecznie punktowała ciosami i kopnięciami oraz z powodzeniem stosowała rzuty i sprowadzenia do parteru dzięki czemu dotarła do strefy medalowej. W finale przed czasem zwyciężyła Patrycję Kłodę z UKS Nakano Pogwizdów i sięgnęła po swój życiowy sukces zdobywając tytuł mistrzyni Polski. W klasie juniorów startowało trzech zawodników, uczniów klasy sportowej wspinaczkowo-obronno-ruchowej. Najlżejszy z nich Patryk Urban w kategorii - 60kg walczył bardzo wszechstronnie stosując precyzyjne uderzenia oraz rzuty po przechwycie. Pewnie przeszedł eliminacje docierając do walki finałowej. W ostatnim pojedynku Patryk na punkty zwyciężył z Miłoszem Tokarczykiem z UKS Ronin Team Warszawa i odebrał mu tytuł mistrza Polski wywalczony przed rokiem. Wracający do formy Arkadiusz Małek rywalizował w kategorii - 66 kg. Jaworznianin do turnieju przystąpił bardzo skoncentrowany i z powodzeniem realizował założenia taktyczne. Dzięki skutecznym rzutom oraz technikom w parterze zwyciężał kolejnych rywali nieznacznie przegrywając walkę półfinałową. W bardzo widowiskowym starciu o brązowy medal pokonał Rafała Szymurę z Rybnickiego Klubu Ju-jitsu Sportowego. Najcięższy z naszych zawodników Michał Oleksiewicz swoje pojedynki toczył w kategorii - 73 kg. W licznie obstawionej wadze nasz zawodnik dzięki skutecznym rzutom oraz trzymaniom w parterze pokonał trzech rywali i dotarł do walk o pozycje medalowe. Michał po bardzo wyrównanym pojedynku o brązowy medal przegrał na punkty z Adamem Maciakiem z KS Czerwone Smoki Nadarzyn i zajął wysoką piątą lokatę. W klasie młodzieżowców tytuł wicemistrza Polski  w kategorii - 62 kg zdobył Patryk Urban przegrywając w walce finałowej z Arkadiuszem Pawłowskim z Wataha FC Sosnowiec.

Dzięki znakomitej postawie na macie wszystkich zawodników Klub Sportów Walk "Satori" Jaworzno zajął drugie miejsce w klasyfikacji drużynowej w klasie juniorów. Trener Łukasz Proksa uważa, że takie wysokie lokaty to wielki sukces jaworznickich sportowców. Poskreśla jednak że to dopiero początek tegorocznych zmagań na sportowych matach, a przynależność do krajowej czołówki stawia kolejne wyzwania przed szkoleniowcami oraz zawodnikami z Jaworzna co oznacza jeszcze więcej wyrzeczeń i pracy podczas treningów. Start w zawodach odbył się w ramach zadania "Ju-jitsu i Judo: Trening czyni mistrzem" wspieranego przez Urząd Miejski w Jaworznie.

ObrazekObrazekObrazek