Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji
Szczepienia przeciwko COVID-19 >
Jak załatwić sprawę
w Urzędzie Miejskim

Śląski Festiwal Nauki 2016

6 października 2016, 12:41

Różnorodne pokazy, ciekawe eksperymenty, stoiska tematyczne, wystawy, prezentacje i wykłady ze wszystkich obszarów wiedzy - to wszystko składa się na program Śląskiego Festiwalu Nauki Katowice 2016. Największe w regionie wydarzenie naukowe organizują m.in. śląskie uczelnie. Jego celem jest pokazanie, że nauka może być interesująca i inspirująca, a świat oglądany z jej perspektywy jest miejscem niezwykłym. Zaproszenie do udziału w wydarzeniu kierowane jest zarówno do mieszkańców regionu, miłośników nauki w każdym wieku, jak i osób, które fascynację nią mają dopiero przed sobą.

Na festiwalu swoje stanowisko pokazowe będzie miał także jaworznicki Ośrodek Edukacji Ekologiczno-Geologicznje "GEOsfera", który 14 i 15 października zaprezentuje m.in. wystawę okazów paleontologicznych z Sadowej Góry oraz grę planszową "GEOślady dziejów Ziemi".

Festiwal, który będzie się odbywać od 13 do 15 października 2016 roku w Katowicach, ma być swoistym świętem nauki wskazującym na to, co w nauce jest ważne, a jednocześnie ciekawe i pobudzające do dalszego myślenia. Miejscem spotkania będzie Międzynarodowe Centrum Kongresowe. Naukowcy, studenci oraz popularyzatorzy nauki podzielą się swoją wiedzą, opowiedzą o ciekawych badaniach, którymi się zajmują, zaprezentują wynalazki. Uczestnicy festiwalu będą mieli możliwość między innymi: złożyć drukarkę 3D, wziąć udział w warsztatach szyfrowania i rysowania poezji na planszach komiksu, dowiedzieć się więcej na temat Robina Hearta i innych robotów medycznych, odkryć czy Szekspir czuł bluesa i po co Iron Manowi kostium. W programie wydarzenia zaplanowano ponadto pokazy hologramów, programowania robotów z LEGO, prezentację prototypu drona do oprysku jako alternatywnego rozwiązania w rolnictwie.

Istotną częścią wydarzenia będzie XII Śląski Studencki Festiwal Nauki - impreza kulturalno-naukowa organizowana przez studentów z pięciu śląskich uczelni. Swoje dokonania naukowe i pasje młodzi naukowcy zaprezentują 13 października na katowickim rynku. Wśród tegorocznych propozycji znalazły się między innymi degustacja "Mam w kuchni robaki", zawody w lataniu dronem czy Open Stage - największy pokaz talentów na Śląsku.

Daty, które warto zapamiętać:

  • 13.10.2016 r. - katowicki rynek - XII Śląski Studencki Festiwal Nauki,
  • 14-15.10.2016 r. - Międzynarodowe Centrum Kongresowe - Śląski Festiwal Nauki Katowice 2016 oraz XII Śląski Studencki Festiwal Nauki.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie: www.slaskifestiwalnauki.pl.

Obrazek