Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji
Szczepienia przeciwko COVID-19 >
Jak załatwić sprawę
w Urzędzie Miejskim

Jaworznicka "piętnastka" już po raz 21.

23 sierpnia 2016, 11:56

W sobotę - 27 sierpnia - z parkingu przed halą Miejskiego Centrum Kultury i Sportu do piętnastokilometrowego biegu wystartują już po raz dwudziesty pierwszy pasjonaci biegania z całej Polski i ze świata. Na krótszych dystansach zmagać się będą także najmłodsi adepci biegów. Nowością wprowadzoną w tym roku jest pięciokilometrowa trasa, dla osób, które zaczynają swoją przygodę z bieganiem.

W ubiegłym roku padł frekwencyjny rekord. W jubileuszowym Biegu wzięło udział 832 uczestników, w tym aż 209 jaworznian rywalizowało z biegaczami z całego kraju i świata. Jaworznicka "piętnastka" skierowana jest przede wszystkim do amatorów i sympatyków biegów, a w szczególności do mieszkańców naszego miasta, którzy aktywnie i zdrowo chcą spędzić czas oraz sprawdzić swoje możliwości.

Do udziału w zbliżających się zawodach organizatorzy zaprosili wszystkie osoby biegające dla zdrowia oraz trenujące biegi dla utrzymania dobrej kondycji i formy. Jedynym warunkiem uczestnictwa w Biegu jest ukończenie 16 lat oraz zgłoszenie się do zawodów, a w przypadku osób niepełnoletnich także zgoda rodziców. Podobnie jak na wcześniejsze edycje Międzynarodowego Biegu Ulicznego, także w tym roku, oprócz znanych polskich zawodników i zawodniczek, do Jaworzna przyjadą biegacze spoza naszego kraju. W ubiegłych latach na starcie zameldowali się m.in. reprezentanci Kenii, Włoch, Węgier, Ukrainy i Białorusi.

Program 21. Międzynarodowego Biegu Ulicznego:

  • 12.00 - otwarcie biura zawodów (biuro mieścić się będzie w Hali Widowiskowo-Sportowej, ul. Grunwaldzka 80)
  • 15.45 - zamknięcie biura zawodów
  • 15.55 - powitanie zawodników na linii startu
  • 16.00 - start biegu głównego na 15 km i rekreacyjnego na 5 km
  • ok.18.30 - wręczenie nagród zwycięzcom biegu głównego 15 km i rekreacyjnego 5 km,
  • ok.19.00 - konkurs z nagrodami.

Na mecie biegu na każdego uczestnika będzie czekał pamiątkowy medal, posiłek oraz po dekoracji konkurs z nagrodami. Szczegółowe informacje dotyczące biegu dostępne są na stronie internetowej www.bieg.mckis.jaw.pl.