Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji
Szczepienia przeciwko COVID-19 >
Jak załatwić sprawę
w Urzędzie Miejskim

Wakacje z miejską dotacją

22 sierpnia 2016, 11:44

Morze Bałtyckie - fot. www.fotolia.com

Morze Bałtyckie - fot. www.fotolia.com

Podobnie jak w latach ubiegłych, miasto dofinansowało letni wypoczynek najmłodszych jaworznian. Dzięki zaangażowaniu władz miejskich oraz wsparciu organizacji pozarządowych na ten cel przeznaczono ok. 300 tys. zł. Oprócz wymarzonego wypoczynku nad morzem, dzieci skorzystały także z wyjazdów do Zakopanego, Jaworzynki czy Orzysza. A ci, którzy pozostali w Jaworznie mieli dostęp do oferty zajęć stacjonarnych proponowanych w ramach półkolonii. W sumie z dotowanych przez Urząd wakacji skorzystało w tym roku ponad 800 osób.

Kolejny rok z rzędu miasto dofinansowało letni wypoczynek najmłodszych mieszkańców Jaworzna. Uczestnikami kolonii i półkolonii były dzieci, które bez tego wsparcia zapewne spędziłyby wakacje w domu. Natomiast te dzieci, które zostały w mieście mogły skorzystać z zajęć w świetlicach oraz wziąć udział w ciekawych wycieczkach.

Na zorganizowanie kolonii letnich pięć organizacji pozarządowych otrzymały od miasta 247 tys. zł., dzięki temu ponad 560 mieszkańców Jaworzna odpoczywało w pięknych zakątkach Polski, m.in. w górach oraz nad morzem. W ramach wyjazdów dzieci miały zapewnioną opiekę, noclegi, wyżywienie, a także dodatkowe atrakcje, zapewniające im aktywny wypoczynek.

Ponadto miasto przekazało kolejne 42 tys. zł na organizację półkolonii na terenie Jaworzna. Z zajęć organizowanych przez Stowarzyszenie Sportowe Akademia Boksu Roberta Gortata oraz Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze Oddział w Jaworznie w czterech Szkołach Podstawowych - nr 1, 9, 15 i 20 skorzystało w sumie około 250 najmłodszych.

Dodatkowo gmina dofinansowała półkolonie dla uczestników Ogniska Wychowawczego, organizowanego przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej wyjazdu edukacyjno - integracyjnego oraz projektu wakacyjnego Ośrodka Interwencji Kryzysowej.

- Mam nadzieję, że dofinansowane przez miasto wakacje sprawiły dzieciom dużo radości, a także przysporzyły wielu miłych wspomnień - wyjaśnia Monika Bryl, Zastępca Prezydenta Miasta. - Tego typu działania będziemy na pewno kontynuować również w kolejnych latach.