Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji
Szczepienia przeciwko COVID-19 >
Jak załatwić sprawę
w Urzędzie Miejskim

Próba sił w "Stalowym Sokole"

17 sierpnia 2016, 09:41

Jaworznickie zawody triathlonowe "Stalowy Sokół" niezmiennie cieszą się dużą popularnością. Jubileuszowa 10. edycja triathlonu odbędzie się już w sobotę, 20 sierpnia. O randze zawodów świadczy fakt, że elektroniczna lista startowa zapełniła się chętnymi uczestnikami i panel zgłoszeniowy został już zamknięty.

Jubileuszowy triathlon odbędzie się jak co roku nad Zalewem Sosina. Zawodnicy, którzy przyjeżdżają na to wydarzenie z odległych stron Polski pokonają 400 m pływania, 10 km jazdy rowerem i 3 km biegu. Każdy uczestnik otrzyma pamiątkową koszulkę, medal oraz z okazji jubileuszu, ręcznik sportowca z mikrofibry. Jak informowali organizatorzy wydarzenia zapisy trwały do wyczerpania limitu 260 osób. Z powodu osiągnięcia tego pułapu lista zgłoszeniowa została zamknięta.

Organizatorzy przypominają zawodnikom, że za pełne zgłoszenie uważa się elektroniczne zgłoszenie imienne oraz opłacenie opłaty startowej. Na liście startowej pojawią się tylko ci zawodnicy, którzy dokonają zgłoszenia i opłacą opłatę startową (do maksymalnej liczby 260 osób).

Każdy zawodnik ma obowiązek po zgłoszeniu się sprawdzić czy jego nazwisko znajduje się na liście zgłoszonych. W dniu imprezy organizator nie przyjmuje żadnych reklamacji z tym związanych.

W sobotę, 20 sierpnia, biuro zawodów czynne będzie na terenie OWR Sosina w godzinach od 8.30 do 10.00. Konkurencje triathlonowe obejmują:

  • pływanie - 400 metrów, start z brzegu, trasa po linii łamanej,
  • rower - 10 kilometrów po drogach szutrowych i leśnych (dopuszczony każdy rodzaj roweru),
  • bieg - 3 kilometry biegu crossowego.

Start zawodów przewidziany jest na godzinę 11:00 - w kilku turach podzielonych na kategorie.

Zawody odbywają się pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Jaworzna Pawła Silberta.

Więcej informacji dotyczących triathlonowych zmagań dostępnych jest na stronie: www.triathlon.mckis.jaw.pl.