Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji
Szczepienia przeciwko COVID-19 >
Jak załatwić sprawę
w Urzędzie Miejskim

Memoriał Mirosława Ciołczyka coraz bliżej

29 kwietnia 2016, 14:24

Dobiegają końca zapisy na "Otwarte Mistrzostwa Jaworzna w badmintonie pracowników oświaty i samorządowców im. Mirosława Ciołczyka", które Miejskie Centrum Kultury i Sportu oraz Klub Sportowy WOLANT zaplanowali na 8 maja. Zawodnicy, którzy chcą się jeszcze zgłosić do zawodów mają czas tylko do końca długiego, majowego weekendu.

- Jak wskazuje sama nazwa, zawody będą miały charakter otwarty, dlatego zależy nam na udziale jak największej ilości zawodników z całej Polski - wyjaśnia Dariusz Opatrzyk, prezes KS WOLANT. - O tym, że nasza dyscyplina ma swoich zwolenników także pośród pracowników samorządowych i oświatowych, świadczy sama postać Mirka Ciołczyka, który był gorącym fanem badmintona i znakomitym graczem. Mamy nadzieję, że jego swoisty memoriał zgromadzi na naszych zawodach sporą ilość zawodników.

Dla adresatów turnieju - pracowników oświaty i samorządów, nauczycieli oraz radnych, przygotowano aż 9 odrębnych kategorii, w których zmagać się będą na kortach. A będą to:

  • - gra pojedyncza kobiet – pracownik oświaty/nauczyciel –  kat. open,
  • - gra pojedyncza mężczyzn –  pracownik oświaty/nauczyciel –  kat. open,
  • - gra pojedyncza kobiet – pracownik samorządowy –  kat. open,
  • - gra pojedyncza mężczyzn – pracownik samorządowy –  kat. open,
  • - gra podwójna kobiet –  kat. open,
  • - gra podwójna mężczyzn –  kat. open,
  • - gra mieszana –  kat. open.
  • - gra pojedyncza kobiet – VIP
  • - gra pojedyncza mężczyzn – VIP

Każdy zawodnik będzie mógł uczestniczyć w dwóch odrębnych kategoriach – np. w grze singlowej i deblu. A dodatkową ważną informacją dla nauczycieli jest fakt, że w zawodach mogą brać udział zarówno praktykujące zawód osoby, jak i nauczyciele "w stanie spoczynku".

Przewidziany system rozgrywek ma charakter grupowo-pucharowy a o dokładnej punktacji zadecyduje ilość zgłoszonych osób. Pewnym jest jednak, że badmintoniści grać będą do dwóch wygranych setów, a jedna porażka na pewno nie będzie eliminowała z gry w dalszym turnieju.

Zgłoszenia do zawodów, do wszystkich gier, będą przyjmowane do 4 maja 2016 r. za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres: uks.wolant@wp.pl lub smsem na numer: 889-447-555.

Pod tym telefonem można także uzyskać wszelkie szczegółowe dane dotyczące Mistrzostw. Dodatkowe informacje znajdują się także w KOMUNIKACIE ORGANIZACYJNYM OTWARTYCH MISTRZOSTW JAWORZNA PRACOWNIKÓW OŚWIATY I SAMORZĄDOWCÓW IM. MIROSŁAWA CIOŁCZYKA (.pdf) oraz na stronie organizatorów: www.kswolant.org orazwww.mckis.jaw.pl.

Do udziału w imprezie organizatorzy zapraszają oczywiście także kibiców! Wstęp na turniej będzie całkowicie bezpłatny. Przypominamy, że zawody starują w niedzielę - 8 maja, o godz. 9.00.