Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji
Szczepienia przeciwko COVID-19 >
Jak załatwić sprawę
w Urzędzie Miejskim

Badmintonowe mistrzostwa szkół

12 lutego 2016, 14:48

Na parkiecie hali widowiskowo-sportowej MCKiS, w czwartek - 11 lutego, odbyła się kolejna edycja Mistrzostw Jaworzna Szkół Podstawowych i Gimnazjalnych. W kilkugodzinnych zmagań wzięło udział niemal stu uczniów z dwudziestu jaworznickich placówek, a spotkaniom nie brakowało dramaturgii. Po skończonych zawodach najlepsi młodzi badmintoniści odebrali dyplomy, medale i puchary od organizatorów i przedstawicieli władz miasta.

Zmagania reprezentantów jaworznickich szkół rozpoczęły się o godzinie 9.00, a na boiskach oprócz samych zawodników nie brakło także nauczycieli i rodziców dopingujących swoich podopiecznych. Podczas niemal sześciu godzin rozgrywek nie brakowało świetnych zagrań i dramatycznych końcówek setów, które wywoływały w zawodnikach cała gamę skrajnych emocji. Nie brakowało nerwów, sportowej złości, a nawet płaczu ale były też oczywiście wybuchy radości i nieukrywana satysfakcja z wygrania trudnych pojedynków. Najważniejsze, że wszystko przebiegało w zdrowym i sportowym duchu fair play.

- W ubiegłym roku w naszych mistrzostwach uczestniczyło ponad 60 uczniów z 18 jaworznickich szkół, natomiast w tym roku udział wzięło blisko 90 zawodniczek i zawodników z 20 placówek - mówi Dariusz Opatrzyk z klubu KS WOLANT, organizator imprezy. -  Ten progres bardzo nas cieszy, ponieważ pokazuje, że badminton staje się w Jaworznie coraz bardziej popularną dyscypliną. 

Po zakończeniu rozgrywek w poszczególnych kategoriach, najlepsi zawodnicy oraz najlepsze szkoły w klasyfikacji drużynowej otrzymały zestawy nagród rzeczowych oraz dyplomy, medale i puchary. W ceremonii dekoracji zwycięzców uczestniczyli organizatorzy - Dariusz Opatrzyk z KS WOLANT oraz radny Mariusz Kowalski ze Szkolnego Związku Sportowego, a także wspomagający imprezę Zastępca Prezydenta Miasta Tadeusz Kaczmarek oraz radny Dawid Domagalski.

Indywidualnie najlepszymi zawodnikami Mistrzostw Jaworzna Szkół Podstawowych i Gimnazjalnych 2016 okazali się:

Kategoria szkoły podstawowe - dziewczęta: 

 1. miejsce - Katarzyna Kołodiuk (SP 16)
 2. miejsce – Amelia Gibas (SP 14)
 3. miejsce – Michalina Ziętek (SP 7)

Kategoria szkoły podstawowe - chłopcy:

 1. miejsce – Adam Bochenek (SP 6)
 2. miejsce – Michał Małocha (SP 14)
 3. miejsce – Michał Stano (SP 7)

Kategoria gimnazja - dziewczęta:

 1. miejsce – Aleksandra Boba (G 8)
 2. miejsce – Anna Siodłak (G 8)
 3. miejsce – Katarzyna Cira (G 10)

Kategoria gimnazja - chłopcy:

 1. miejsce – Jakub Raźny (G 4)
 2. miejsce – Jakub Mocek (G 1)
 3. miejsce – Łukasz Gajda (G 1)

Organizatorom i zwycięzcom gratulujemy udanej imprezy!

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek