Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji
Szczepienia przeciwko COVID-19 >
Jak załatwić sprawę
w Urzędzie Miejskim

Wzrasta poziom siatkarskiego szkolenia

11 grudnia 2015, 10:42

Aby zapewnić jaworznickiej młodzieży możliwość rozwijania swoich sportowych zainteresowań, w maju tego roku zainaugurowano w naszym mieście działalność Akademii Siatkarskich Ośrodków Szkolnych. Szkołą patronacką zostało wtedy Gimnazjum nr 1, które w zakresie sportowego szkolenia młodzieży pozostaje w ścisłej współpracy z UKS-em "Jedynka". W tym tygodniu placówka poszerzyła zakres współpracy z Polskim Związkiem Piłki Siatkowej i została oficjalnie Siatkarskim Ośrodkiem Szkolnym.

- Od kilku lat w naszym gimnazjum funkcjonują klasy sportowe, między innymi o profilu piłki siatkowej, stąd czyniliśmy starania, by naprawdę zaistnieć i rozpocząć działalność w zorganizowanym systemie S.O.S. Udało się. W ubiegłym roku szkolnym, nie będąc jeszcze Siatkarskim Ośrodkiem Szkolnym, ale spełniając wiele z wymaganych kryteriów, zainaugurowaliśmy wraz z Uczniowskim Klubem Sportowym "Jedynka", działalność Akademii Siatkówki S.O.S. otrzymując jednocześnie miano Szkoły Patronackiej Siatkarskich Ośrodków Szkolnych. Dzisiaj uczyniliśmy kolejny krok do przodu – tłumaczy Irena Wojtanowicz-Stadler, dyrektor Gimnazjum nr 1 w Jaworznie.

Aby odpowiednio podkreślić rangę tego wydarzenie i uczcić wejście na kolejny poziom siatkarskiego szkolenia oferowanego najmłodszym mieszkańcom Jaworzna, w czwartek - 10 grudnia, na sali obrad Urzędu Miejskiego odbyło się spotkanie przedstawicieli Gimnazjum nr 1 i UKS'u "Jedynka" z władzami miasta, reprezentantami PZPS-u na czele z szefem projektu S.O.S. i byłym selekcjonerem reprezentacji Polski Waldemarem Wspaniałym oraz ambasadorem jaworznickiej akademii - reprezentantem Polski i Mistrzem Świata Oskarem Kaczmarczykiem.

- Bardzo się cieszę, że w moim rodzinnym mieście jest tak wiele młodych osób chcących trenować siatkówkę i że są ludzie, którzy dają im taką możliwość, dbając jednocześnie o odpowiedni rozwój młodych zawodników - podkreśla Oskar Kaczmarczyk. - Nie ukrywam, że moim marzeniem jest wrócić kiedyś do Jaworzna, by z naszą lokalną drużyną walczyć o najwyższe trofea. Być może w składzie znajdzie się wtedy wiele młodych osób, które teraz stawiają na boisku pierwsze kroki w ramach Akademii S.O.S.

Ośrodek Szkolny

Poprzez realizację Programu Siatkarskich Ośrodków Szkolnych, Polski Związek Piłki Siatkowej chciał wyjść naprzeciw rosnącemu, szczególnie wśród młodzieży, zainteresowaniu siatkówką. Aby zapewnić młodym ludziom możliwość rozwijania swoich sportowych zainteresowań, PZPS zaproponował udział w projekcie dyrektorom szkół, którzy chcieliby w większym zakresie wprowadzić tę dyscyplinę do swojej placówki. W Jaworznie "liderami" Akademii S.O.S. są Gimnazjum nr 1, we współpracy z UKS-em "Jedynka". Szkołami uczestniczącymi są natomiast: Szkoła Podstawowa nr 5, Szkoła Podstawowa nr 14, Szkoła Podstawowa nr 16, Szkoła Podstawowa nr 18, Szkoła Podstawowa nr 19 oraz Szkoła Podstawowa nr 22. Patronami jaworznickiej Akademii S.O.S. zostali Prezydent Miasta Jaworzna oraz Koordynator Województwa Śląskiego PZPS. Ambasadorem i twarzą akademii jest natomiast reprezentant Polski i Mistrz Świata Oskar Kaczmarczyk.

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek