Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji
Szczepienia przeciwko COVID-19 >
Jak załatwić sprawę
w Urzędzie Miejskim

I Byczyński Rajd Nordic Walking za nami

10 października 2015, 14:00

Ponad 100 osób wzięło udział w I Byczyńskim Rajdzie Nordic Walking organizowanym przez Towarzystwo Przyjaciół Miasta Jaworzna koło Byczyna i radną Rady Miejskiej Annę Lichotę.

Na "spacer” po Byczynie i okolicach zdecydowało się wielu mieszkańców nie tylko z Byczyny. Udział w rajdzie wziął również Zastępca Prezydenta Miasta Dariusz Starzycki, inicjator odbywającego się cyklicznie jaworznickiego Rajdu Nordic Walking, w którym podczas ostatniej edycji udział wzięło ponad 500 osób.

- Rajdy Nordic Walking na stałe wpisały się w kalendarz miejskich imprez sportowych. To nie kolejność na mecie jest najważniejsza podczas tego typu imprez - mówi Zastępca prezydenta Dariusz Starzycki. - Liczy się dobra zabawa i chęci. Nordic walking to zdecydowanie sport dla każdego - bez względu na płeć i wiek, tym bardziej, że nie obciąża on stawów, nie jest urazowy i nie wymaga drogiego, specjalistycznego sprzętu. Tym bardziej cieszy fakt, że teraz tego typu imprezy zaczynają być organizowane w dzielnicach miasta dla lokalnych społeczności.

Zebrani ma starcie jaworznianie mieli za zadanie pokonanie blisko 10 km trasy prowadzącej przez Biskupią Górę, Cezarówkę Górną i Dolną. Po rajdzie na uczestników czekał poczęstunek i losowanie nagród. Każdy z uczestników otrzymał również pamiątkowe zdjęcie, które zostało wykonane przed startem rajdu.

- Cieszę się, że już w pierwszej edycji tego wydarzenia na starcie pojawiło się tak wiele osób, nie tylko z Byczyny ale również z innych dzielnic naszego miasta - mówi współorganizatorka rajdu, Anna Lichota. - Tego typu imprezy integrują lokalną społeczność, dają możliwość pokazania osobom z zewnątrz pięknych okolic w jakich mieszkamy. Był to pierwszy rajd, ale nie pewno nie ostatni.

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek