Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji
Szczepienia przeciwko COVID-19 >
Jak załatwić sprawę
w Urzędzie Miejskim

Sportowa sobota na Sosinie

21 września 2015, 09:57

Ostatni weekend września nad zalewem Sosina będzie obfitował w wydarzenia sportowo-rekreacyjne. Oprócz trzeciej edycji charytatywnej imprezy pod nazwą "Rolkuj po nadzieję", w sobotę - 26 września - na obiekcie odbędą się także III Regaty Kajakowe pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Jaworzna.

Zawody organizowane przez Miejskie Centrum Kultury i Sportu w Jaworznie wspólnie z Urzędem Miejskim w Jaworznie odbędą się w pięciu kategoriach. Osady klasyfikowane będą w K1 kobiet i mężczyzn, K2 kobiet i mężczyzn oraz K2 mikst. Zawodnicy będą mieli do pokonania dystans ok. 6 km. Trasę regat można zobaczyć na rysunku poniżej.

Biuro zawodów czynne będzie od godziny 10.00 do godziny 11.30 na terenie Ośrodka Wypoczynkowego DB Schenker. Start wspólny do wyścigu głównego zaplanowano na godzinę 12.00.

W ramach kajakowych zmagań odbędą się również mini regaty dla amatorów na dystansie ok. 600 m.

Do regat można zapisywać się drogą elektroniczną, do 24 września, za pośrednictwem formularza on-line. Zapisu można dokonać także 26 września bezpośrednio w biurze zawodów. A dokładne zasady imprezy znajdują się w regulaminie.

Dodatkowe informacje na temat regat można uzyskać w MCKiS, pod numerem telefonu 32 745 10 30 (wew. 80) lub droga mailową, pod adresem: robert.dlugosz@mckis.jaw.pl.

***

Po sukcesie minionych edycji imprezy pn. "Rolkuj po nadzieję", które przyciągnęły na start ponad w sumie ponad 400 osób w każdym wieku, także w tym roku zdecydowano się zorganizować ten aktywny sposób wspierania jaworznickiego Hospicjum Homo Homini im. Św. Brata Alberta. Charytatywny rajd na rolkach odbędzie się w sobotę - 26 września o godz. 15.00 na Sosinie.

Pomysł organizacji rolkowej zabawy zrodził się w Hospicjum, które chciało w ten sposób wzbogacić prowadzoną od kilku już lat kampanię Pól Nadziei i jednocześnie zebrać fundusze na swoją działalność.

Podobnie jak rok temu, charytatywny przejazd odbędzie się nad zalewem Sosina, gdzie wyznaczona zostanie specjalna pętla o długości nieco ponad 1 km. Każdy będzie mógł pokonać przygotowane okrążenie dowolną ilość razy, wedle swoich sił, chęci i umiejętności, jednak zakładanym dystansem „rajdowym” będzie 10 km. Ponieważ podczas imprezy promowana będzie akcja pn. "Jeżdżę z głową w kasku" wprowadzony został obowiązek posiadania kasku ochronnego dla dzieci do 10 lat, starsi uczestnicy oczywiście także mogą dobrowolnie zadbać o własne zdrowie.

Warto pamiętać, że impreza ma charakter charytatywny i cały zebrany na niej dochód wspomoże działalność Hospicjum Homo Homini im. Św. Brata Alberta w Jaworznie, dlatego ważny jest jak najbardziej liczny udział wszystkich pasjonatów jazdy na rolkach. Cegiełki na rzecz hospicjum będą miały formę "opłaty startowej", która będzie pobierana w dniu imprezy, w biurze zawodów. Ustalone wartości udziału w imprezie, a tym samym darowizny na rzecz placówki to:

  • dzieci do 10 lat - bezpłatnie
  • młodzież od 11 do 17 lat - 5 zł
  • dorośli od 18 lat - 10 zł.

Dla wszystkich uczestników imprezy, którzy zarejestrują się elektronicznie do 24 września, organizatorzy przygotują okazjonalne dyplomy i medale oraz numery startowe, które będzie można na pamiątkę zabrać ze sobą do domu. Do udziału w rajdzie można się zapisać na stronie internetowej Miejskiego Centrum Kultury i Sportu - www.mckis.jaw.pl, a dokładne zasady imprezy znajdują się w regulaminie.

Na trzecią edycje imprezy "Rolkuj po nadzieję" zapraszamy 26 września na OWR Sosina. Biuro zawodów otwarte będzie od godz. 13.00, natomiast start wspólny zaplanowano na godz.15.00.

Obrazek
Obrazek