Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji
Szczepienia przeciwko COVID-19 >
Jak załatwić sprawę
w Urzędzie Miejskim

Rolkuj po nadzieję III

18 sierpnia 2015, 13:04

Po sukcesie minionych edycji imprezy pn. "Rolkuj po nadzieję", które przyciągnęły na start ponad w sumie ponad 400 osób w każdym wieku, także w tym roku zdecydowano się zorganizować ten aktywny sposób wspierania jaworznickiego Hospicjum Homo Homini im. Św. Brata Alberta. Charytatywny rajd na rolkach odbędzie się w sobotę - 26 września o godz. 15.00 na Sosinie.

Pomysł organizacji rolkowej zabawy zrodził się w Hospicjum, które chciało w ten sposób wzbogacić prowadzoną od kilku już lat kampanię Pól Nadziei i jednocześnie zebrać fundusze na swoją działalność.

Podobnie jak rok temu, charytatywny przejazd odbędzie się nad zalewem Sosina, gdzie wyznaczona zostanie specjalna pętla o długości nieco ponad 1 km. Każdy będzie mógł pokonać przygotowane okrążenie dowolną ilość razy, wedle swoich sił, chęci i umiejętności, jednak zakładanym dystansem „rajdowym” będzie 10 km. Ponieważ podczas imprezy promowana będzie akcja pn. "Jeżdżę z głową w kasku" wprowadzony został obowiązek posiadania kasku ochronnego dla dzieci do 10 lat, starsi uczestnicy oczywiście także mogą dobrowolnie zadbać o własne zdrowie.

Warto pamiętać, że impreza ma charakter charytatywny i cały zebrany na niej dochód wspomoże działalność Hospicjum Homo Homini im. Św. Brata Alberta w Jaworznie, dlatego ważny jest jak najbardziej liczny udział wszystkich pasjonatów jazdy na rolkach. Cegiełki na rzecz hospicjum będą miały formę "opłaty startowej", która będzie pobierana w dniu imprezy, w biurze zawodów. Ustalone wartości udziału w imprezie, a tym samym darowizny na rzecz placówki to:

  • dzieci do 10 lat - bezpłatnie
  • młodzież od 11 do 17 lat - 5 zł
  • dorośli od 18 lat - 10 zł.

Dla wszystkich uczestników imprezy, którzy zarejestrują się elektronicznie do 24 września, organizatorzy przygotują okazjonalne dyplomy i medale oraz numery startowe, które będzie można na pamiątkę zabrać ze sobą do domu. Do udziału w rajdzie można się zapisać na stronie internetowej Miejskiego Centrum Kultury i Sportu - www.mckis.jaw.pl, a dokładne zasady imprezy znajdują się w regulaminie.

Na trzecią edycje imprezy "Rolkuj po nadzieję" zapraszamy 26 września na OWR Sosina. Biuro zawodów otwarte będzie od godz. 13.00, natomiast start wspólny zaplanowano na godz.15.00.

 

Obrazek