Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji
Szczepienia przeciwko COVID-19 >
Jak załatwić sprawę
w Urzędzie Miejskim

Sukces Tour de Pologne w Jaworznie

7 sierpnia 2015, 12:42

Ogromnym sukcesem organizacyjnym okazał się start peletonu 72. Tour de Pologne z jaworznickiego rynku. Mieszkańcy tłumnie witali cyklistów na starcie imprezy jak i na całej trasie przejazdu. Etap z Jaworzna do Nowego Sącza wygrał Maciej Bodnar z ekipy Tinkoff-Saxo. Wyścig dostarczył wielu niezwykłych sportowych emocji. W Jaworznie pojawiły się wszystkie najlepsze grupy zawodowe świata, a także czołowi kolarze, m.in. mistrz świata Michał Kwiatkowski czy świetny sprinter Marcel Kittel.

- Na starcie do 4 etapu dziesiątki tysięcy kibiców - "tweetował” Andrzej Piątek dyrektor sportowy w Polskim Związku Kolarskim oraz manager drużyny kolarskiej 4F Scott Racing Team. Fanów kolarstwa z Byczyny docenił sam Tomasz Zimoch z Polskiego Radia, publikując na portalach społecznościowych zdjęcia i film z dopingującymi jaworznianami.

To właśnie dzięki świetnej organizacji i wspaniałym kibicom organizatorzy Tour de Pologne chcą wracać do Jaworzna. Czesław Lang, dyrektor generalny wyścigu nie wyklucza organizacji mety touru w naszym mieście w kolejnych edycjach wyścigu.

Organizacja startu i przejazdu wyścigu tej klasy przez miasto to wielkie przedsięwzięcie. W organizację zaangażowanych był sztab ludzi. Pomimo  tak dużej imprezy i dużej ilości kibiców na jaworznickim rynku oraz na trasie peletonu, służby miejskie nie zanotowały żadnych incydentów.

Zdjęcia z przejazdu IV. odcinka peletonu 71. Tour de Pologne dostępne są m.in. na oficjalnej stronie wyścigu www.tourdepologne.pl.

- Jaworznianie okazali się kibicami na medal. O tym jak spisała się jaworznicka publiczność informowały ogólnopolskie media. Ich zaangażowanie i doping to dla nas sygnał do utrzymania dalszej współpracy z Lang Teamem i rozmów dotyczących organizacji touru w Jaworznie w kolejnych latach - mówi Tadeusz Kaczmarek, Zastępca Prezydenta Miasta.

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek