Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji
Szczepienia przeciwko COVID-19 >
Jak załatwić sprawę
w Urzędzie Miejskim

Święto kibiców i medialna uczta

4 sierpnia 2015, 08:55

Imprezom takiego formatu jak Tour de Pologne od zawsze towarzyszy nie tylko ogromne zainteresowanie kibiców i publiczności ale także profesjonalna oprawa medialna i "opieka" sponsorska. Wielobarwną kolumnę pojazdów ekip technicznych i wozów transmisyjnych oraz szereg dekoracji na starcie etapu będzie można podziwiać także w Jaworznie. 5 sierpnia nie zabraknie także telewizyjnych relacji z naszego miasta, a nawet "live'ów" z rynku. Dla mieszkańców Jaworzna oraz samego samorządu będzie to świetna promocja oraz szansa na wygranie specjalnych nagród w konkursie na najlepszych kibiców kolarstwa.

Zbliżający się wyścig dostarczy nam wszystkim wielu niezwykłych sportowych emocji. Na starcie pojawią się wszystkie najlepsze grupy zawodowe świata, a także czołowi kolarze. Potwierdzony jest udział m.in. mistrza świata Michała Kwiatkowskiego, drugiego kolarza Giro d’Italia Fabio Aru, czy świetnego sprintera Marcela Kittela. Wszystkich ich będzie można zobaczyć w miasteczku rowerowym i na starcie do IV etapu, na jaworznickim rynku, w najbliższą środę - 5 sierpnia.

tadeusz-kaczmarek-i-rafał-majkaSkalę przygotowań do startu etapu może zobrazować fakt, że ekipy techniczne, które będą się zajmowały budową "infrastruktury wyścigowej" oraz miasteczka rowerowego pojawią się na rynku już o świcie. Kulisy powstawania miasteczka będzie można oglądać w ogólnopolskiej "telewizji śniadaniowej", która między godz. 7.45 a 8.30 zaplanowała wejścia na żywo z transmisją z naszego miasta. Kibice lubiący poranne wstawanie oraz chętni na występ na małym ekranie już wtedy mogą odwiedzić jaworznicki rynek. Zakończenie prac "przygotowawczych" planowane jest na godz. 10.00, kiedy to odbędzie się uroczyste wręczenie nagród w konkursie na nazwę kładki nad GEOsferą. Najlepsi kolarze świata pojawią się na starcie ok. godz. 11.30.

- Jedną z głównych atrakcji organizowania w mieście startu takiej imprezy jak Tour de Pologne, jest możliwość bezpośredniego spotkania się z zawodnikami oraz "obejrzenia od kuchni" przygotowań i zaplecza tak ogromnego przedsięwzięcia. Zgodnie z zapowiedziami organizatorów, bezpośrednio przed startem wyścigu kibice będą mieli nawet szansę na rozmowę z kolarzami oraz wspólne zdjęcia i autografy - mówi Zastępca Prezydenta Miasta Tadeusz Kaczmarek.

Wyjazd na trasę IV etapu 72. edycji Tour de Pologne z jaworznickiego rynku zaplanowano na godzinę 12.30. Pierwsza ruszy kolumna pojazdów technicznych, natomiast o godz. 12.50 odbędzie się start honorowy samych zawodników, którzy po przejechaniu rundy po Śródmieściu (ul. Pocztowa, Grunwaldzka, Mickiewicza, Sławkowska, Obrońców Poczty Gdańskiej, Słowackiego, Rynek) ruszą w kierunku Chrzanowa (ul. Pocztowa, Grunwaldzka, Krakowska, Niemcewicza, Jana Pawła II, Krakowska).

tour-de-pologne-2014-jaworznoKolarzy będzie można dopingować na całej trasie wyścigu, jednak największa "strefa kibica" będzie - podobnie jak podczas "Wyścigu Solidarności" - zorganizowana na rynku. Przy dopingu, szczególnie wzdłuż ulic, trzeba będzie pamiętać o konieczność zachowania podstawowych zasad bezpieczeństwa oraz stosowania się do poleceń służb porządkowych.

Warto też przypomnieć, że w tym roku Tour de Pologne i Polska Organizacja Turystyczna zapraszają wszystkich do wyjątkowego udekorowania Polski na czas wyścigu i wzięcia udziału w konkursie "kibicowskim". Organizatorzy chcą, aby kolarskim zmaganiom towarzyszyło również wspaniałe święto kibiców, którzy nie tylko dopingują zawodników, ale chcą również pokazać pozytywną stronę naszego kraju. W konkursie mogą brać udział miasta etapowe, startowe, miasta premii, a także wszystkie miejscowości na trasie wyścigu. Odrębną kategorię stanowią witryny sklepowe, których wystrój również będzie oceniany. Dodatkowo każdy indywidualny kibic może zachwycić nas swoim oryginalnym strojem. Wszystkie szczegóły konkursu znajdują się w regulaminie na stronie Tour de Pologne.