Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji
Szczepienia przeciwko COVID-19 >
Jak załatwić sprawę
w Urzędzie Miejskim

Wyścig kolarski ulicami Jaworzna

23 czerwca 2015, 09:01

Święto fanów kolarstwa szosowego zbliża się dużymi krokami. W czwartek, 2 lipca przez Jaworzno przejadą zawodnicy startujący w 26. Międzynarodowym Wyścigu Kolarskim "Solidarności" i Olimpijczyków. W związku z tym, że impreza jest zaliczana do polskiego cyklu wyścigowego ProLiga oraz kontynentalnego UCI Europe Tour i startują w niej zarówno polskie grupy kolarskie, jak i zagraniczne z dywizji UCI Continental Teams, można się u nas spodziewać prawdziwej elity zawodowców na dwóch kółkach. Imprezie towarzyszyć będzie 7. Mini Wyścig "Solidarności".

Peleton wjedzie do Jaworzna z Imielina i kierować się będzie na Rynek, gdzie zlokalizowana zostanie meta etapu. W Śródmieściu zaplanowana została również pętla honorowa. Dokładna trasa wyścigu przedstawiona jest na mapie poniżej.

Aby zawodnikom i kibicom zapewnić maksymalne bezpieczeństwo, niektóre ulice zostaną częściowo lub całkowicie wyłączone z ruchu. Najwięcej utrudnień przewidziano w okolicach samego Rynku oraz na ulicach: Pocztowej, Słowackiego i Narutowicza. Pierwsze ograniczenia w ruchu będą wprowadzone w nocy z 1 na 2 lipca (środa/czwartek). Na ul. Pocztowej będzie obowiązywał całkowity zakaz parkowania.

W czwartek - 2 lipca - w dniu wyścigu, ul. Pocztowa będzie całkowicie wyłączona z ruchu, a zakaz parkowania będzie obowiązywał wzdłuż ul. Obrońców Poczty Gdańskiej (od ul. Św. Wojciecha do ul. Słowackiego) i wzdłuż ul. Słowackiego. Ulica Narutowicza zostanie wyłączona z ruchu - za wyjątkiem mieszkańców - od ul. Urzędniczej do ul. Zielonej. Podobnie ul. Biała - od ul. Sądowej do ul. Narutowicza będzie nieprzejezdna - za wyjątkiem autobusów PKM. Odcinek ul. Białej do ul. Sądowej będzie miał zmieniony kierunek jazdy. Wszystkie niedogodności potrwają do godz. 20.00. Czasowych utrudnień należy spodziewać się na całej trasie wyścigu oraz drogach krzyżujących się z trasą peletonu.

- Prosimy Państwa o wyrozumiałość, cierpliwość oraz dostosowanie się do ograniczeń związanych z organizacją tak dużej imprezy - mówi zastępca prezydenta Tadeusz Kaczmarek. - Jednocześnie serdecznie zapraszam i zachęcam do kibicowania i oglądania zmagań kolarskich.

26. Międzynarodowy Wyścig Kolarski "Solidarności" i Olimpijczyków wpisuje się w naszym mieście w obchody XXXV-lecia "Solidarności".

***

Po raz pierwszy w naszym mieście imprezie towarzyszyć będzie Mini Wyścig "Solidarności". W zmaganiach będą mogli wziąć udział mali rowerzyści w wieku od 5 do 12 lat. Dzieci startować będą w czterech kategoriach wiekowych, na czterech różnych dystansach. Najmłodsi będą rywalizować na odcinku 200 m, zaś najstarsi będą mieli do pokonania 1,6 km.

Zgłoszenia do udziału w Mini Wyścigu będą przyjmowane w dniu imprezy w godz. 15:00-16:00 w namiocie Mini Wyścigu "Solidarności". Rywalizacja rozpocznie się o godz. 16:10, a zakończy o godz. 17:20 ogłoszeniem wyników Wyścigu. Każdy z uczestników otrzyma dyplom potwierdzający uczestnictwo w imprezie, a trójka najlepszych w każdej kategorii dziewcząt i chłopców otrzyma nagrody rzeczowe.

Więcej informacji oraz regulamin i zgłoszenia on-line na www.wyscig.com.pl

***

26. Międzynarodowy Wyścig Kolarski "Solidarności" i Olimpijczyków to nie jedyna w tym roku kolarska impreza w Jaworznie. Nasze miasto po raz kolejny stanie się areną największego kolarskiego wydarzenia w Polsce! 5 sierpnia najlepsi kolarze rozpoczną w naszym mieście IV etap 72. wyścigu Tour de Pologne.

Tegoroczna edycja odbywać się będzie w dniach 2-8 sierpnia, a trasa wyścigu przebiegać będzie głównie po terenie województwa małopolskiego. W Jaworznie planowany jest start etapu IV, którego finisz będzie miał miejsce w Nowym Sączu. Z Jaworzna kolarze ruszą w kierunku Chrzanowa, a potem pokonają kolejno m.in. Wadowice, Myślenice, Zegartowice (rodzinną miejscowość zwycięzcy ostatniej edycji - Rafała Majki), Kasinę Wielką oraz Limanową. Przed samą metą na cyklistów będzie jeszcze czekać premia górska, po której odbędzie się finisz w centrum Nowego Sącza.

Więcej informacji już wkrótce.

Obrazek